• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Jedna wspólnota: Św. Klemens – ubogi pośród ubogich

  Ukazał się kolejny kolejny numer biuletynu formacyjnego „Jedna Wspólnota”, który przygotowało Centrum Duchowości Redemptorystowskiej w Rzymie. Materiał nosi tytuł: „ Św. Klemens – ubogi pośród ubogich. Ewangelizować i być ewangelizowanym przez ubogich na peryferiach”.

  Zarząd Generalny ogłosił rok 2020-2021 Rokiem Jubileuszowym ku czci „drugiego założyciela” Zgromadzenia, świętego Klemensa Marii Hofbauera z okazji 200-lecia jego śmierci.

  Św. Klemens Maria Hofbauer przyjął ubóstwo konsekrowane jako przyjaciela, od którego nigdy nie zostanie oddzielony. Urodził się jako biedny, żył biednie i troszczył się o biednych. Życie zakonne i kapłańskie nigdy nie dało mu żadnych materialnych przywilejów. Możemy stwierdzić, że nie musiał wybierać opcji na rzecz ubogich, ponieważ nigdy nie opuszczał ubóstwa ani środowiska ludzi ubogich, z którymi zawsze dzielił się swoimi dobrami materialnymi, a przede wszystkim duchowymi.

  Zapraszamy redemptorystów, redemptorystki, świeckich współpracowników i wszystkich zainteresowanych postawą apostoła Warszawy i Wiednia do zapoznania się z tym materiałem. Cały biuletyn można przeczytać lub pobrać na naszej stronie.

  Udostępnij