• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Homo Dei: Życie i działalność ojca Josepha Schwetera CSsR (1874–1954)

  Wydawnictwo Redemptorystów Homo Dei prezentuje nową książkę: „Życie i działalność ojca Josepha Schwetera CSsR (1874–1954)” autorstwa o. dr. Mirosława Grakowicza CSsR.

  WIĘCEJ: Strona wydawnictwa Homo Dei i sklep internetowy

  WIĘCEJ: Doktorat o. Mirosława Grakowicza

  O. dr Mirosław Grakowicz CSsR podjął się trudnego zadania zapoznania się z ogromnym życiowym dorobkiem o. Josepha Schwetera, redemptorysty.

  Korzystając z narzędzi naukowego warsztatu historyka, metodycznie przedstawił, zinterpretował i ocenił życie oraz jego wielostronną działalność. Podjęcie się takiego zadania należy uznać za przedsięwzięcie bardzo aktualne i – z punktu widzenia najnowszej historii Kościoła – bardzo pożyteczne.

  O. Joseph Schweter zapisał się złotymi zgłoskami nie tylko w historii Sanktuarium Matki Bożej Bardzkiej, ale także w dziejach Kościoła katolickiego na Dolnym Śląsku.

  Dzisiaj, w dobie wielkiej agresji na osoby duchowne, wydobywanie takich osób z przeszłości i pokazywanie ich zasług oraz niezwykłych osiągnięć ma z pewnością duże znaczenie i dla duchownych, i dla wiernych świeckich. Życie takiego kapłana może wzbudzić zachwyt i chęć naśladowania.
  z recenzji ks. bp. prof. dr. hab. Ignacego Deca

  ◆ ◆ ◆

  To oryginalna i bardzo szczegółowa pierwsza monografia zmarłego w Bardzie Śląskim w opinii świętości o. Josepha Schwetera CSsR – jednego z najwybitniejszych zakonników pierwszej połowy XX wieku na Śląsku. Napisana ona została bardzo komunikatywnym językiem, jest solidną bazą do dalszych badań poświęconych redemptorystom na Śląsku, a w szczególności o. Josephowi Schweterowi CSsR.
  z recenzji ks. prof. dr. hab. Zdzisława Leca

   

  Udostępnij