• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Homo Dei: Bioetyka w konfesjonale. Vademecum dla duszpasterzy i spowiedników, t.II [NOWOŚĆ]

  Wydawnictwo Redemptorystów Homo Dei prezentuje kolejny, drugi, tom ważnej i potrzebnej duszpasterzom pozycji: „Bioetyka w konfesjonale. Vademecum dla duszpasterzy i spowiedników” autorstwa o. prof. Edmunda Kowalskiego CSsR.

  WIĘCEJ: Strona wydawnictwa Homo Dei i sklep internetowy

  WIĘCEJ: Homo Dei: Bioetyka w konfesjonale. Vademecum dla duszpasterzy i spowiedników, t. I [NOWOŚĆ]

  Kontynuacja vademecum duszpasterskiego poświęconego tak istotnym w dzisiejszych czasach kwestiom, jak aborcja, in vitro, homoseksualizm, transseksualizm, pedofilia itp., przynosi poszerzenie tej listy aktualnych tematów m.in. o terapię genową, problemy uzależnień i chorób psychicznych, cierpienia, samobójstw, medycyny estetycznej, dopingu w sporcie, ekologii w ujęciu Magisterium Kościoła.

  Zawiera omówienie podstawowych faktów naukowych dotyczących tych zagadnień oraz ich wymiaru duszpasterskiego, prawnego i moralno-etycznego, szczególnie przydatne dla spowiedników i duszpasterzy stykających się w swej posłudze z problemami bioetycznymi.

  Druga część książki podejmuje z kolei ważny temat grzechów, odpowiedzialności moralnej za własne czyny, przeszkód ograniczających świadomość i dobrowolność czynów ludzkich oraz cnót i wad moralnych, a także szeroko omawia szczegółowe kwestie dotyczące sakramentu pokuty i pojednania.

  Udostępnij