• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Homo Dei: Amoris laetitia jako ewangelia miłości i droga do przebycia [NOWOŚĆ]

  W centrum Amoris laetitia znajduje się konkretne doświadczenie miłości przeżywanej codziennie w rodzinach. W tej, bardzo bogatej w treść, adhortacji chodzi przede  wszystkim o umocnienie więzi małżonków i umożliwienie im przejścia aż do samego końca, bez zniechęcenia, drogi czułości. Niniejszy tom, opublikowany przez Wydawnictwo Homo Dei, prezentuje owoce głębokich poszukiwań oraz gorących dyskusji wykładowców i studentów Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie prowadzonych w ramach naukowego seminarium interdyscyplinarnego poświęconego konsekwencjom moralnym i duszpasterskim papieskiego dokumentu.

  Ciekawe, kompetentne i wielostronne spojrzenia na ten tekst, spojrzenia z wielu różnych punktów widzenia, łączy idea „wymagającej łagodności duszpasterskiej” św. Alfonsa, oparta na wrażliwości moralnej i duchu miłosierdzia. Publikacja ma również zaletę świeżości ujęcia i metody, inspirowanych nauczaniem papieża Franciszka oraz dwóch synodów poświęconych rodzinie, z roku 2014 i 2015.

  Akademia Alfonsjańska (Wyższy Instytut Teologii Moralnej) w Rzymie została założona w 1949 roku przez Zgromadzenie Redemptorystów. Jego założyciel św. Alfons Liguori, doktor Kościoła, jest patronem teologów moralistów i spowiedników. Od 1960 roku uczelnia funkcjonuje w ramach struktur Wydziału Teologicznego Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego. Podczas Soboru Watykańskiego II wniosła znaczący wkład w przygotowanie konstytucji Gaudium et spes.

  za: homodei.pl

  Udostępnij