• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Grodno: ziarno wydaje plon, a Ewangelia jest niesiona dalej

  W Grodnie na Białorusi w parafii pw. Najświętszego Odkupiciela, gdzie od ponad 30 lat pracują redemptoryści, rozwija się prężna wspólnota katolicka – duszpasterstwo dzieci, młodzieży, grupy ewangelizacyjne i apostolat świeckich. Ojcowie często wyruszają do różnych parafii białoruskich, by głosić misje ludowe i rekolekcje. Zasiane przed laty ziarno wydaje obfite plony, a Ewangelia jest niesiona do następnych miejsc.

  Jest to największa parafia katolicka na terenach byłego ZSRR. Niedawno – oczywiście podobnie jak w innych parafiach – odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pozwalamy sobie zamieścić krótką relację z tego wydarzenia, by ucieszyć się wspólnie piękną pracą białoruskich redemptorystów i przypomnieć o potrzebie modlitwy za Kościół katolicki oraz za redemptorystów i ich współpracowników na Białorusi, Ukrainie, w Rosji i Kazachstanie.

  * * *

  Maj – to miesiąc, kiedy dzieci przystępują do I Komunii św. Tak było i w tym roku w naszej parafii pw. Najświętszego Odkupiciela w Grodnie. 8 i 15 maja 2022 r. 187 dzieci przyjęło po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa w Komunii Świętej.

  Zaczęło się wszystko przed kościołem, gdzie dzieci – w obecności o. proboszcza Andrzeja Jodkowskiego CSsR – poprosiły swoich rodziców o błogosławieństwo. Po udzielonym błogosławieństwie o. proboszcz poprowadził dzieci do kościoła.

  Pięknie przystrojona świątynia, a nade wszystko dziecięca modlitwa i śpiew otwartych serc, łzy radości rodziców oraz ich przeżywanie owej podniosłej chwili – to wszystko stwarzało wspaniałą atmosferę! Dzieci z przejęciem podchodziły do głównego celebransa, by – słysząc słowa Ciało Chrystusa i odpowiadając Amen – przyjąć Pana Jezusa…

  Bogu niech będą dzięki za ten czas Bożej miłości!

  red. redemptor.by; fot. ⁨Halina Waluszko⁩, Grodno

  WIĘCEJ ZDJĘĆ: redemptor.by

  Udostępnij