• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Grodno: święcenia kapłańskie o. Maksyma Łabkowa CSsR

  Mamy kolejnego prezbitera! Nasz Współbrat, o. Maksym Łabkow CSsR otrzymał w katedrze w Grodnie święcenia prezbiteratu. 27 czerwca 2020 r. biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz wyświęcił czterech kapłanów: trzech absolwentów WSD w Grodnie i o. Maksyma, absolwenta WSD Redemptorystów w Tuchowie.

  Uroczysta Msza święta zgromadziła wielu kapłanów i wiernych, którzy przybyli z różnych części diecezji, przede wszystkim z Lidy, Słonimia i Porzecza, skąd pochodzą nowi kapłani. Obecni byli także ich rodzice i krewni oraz redemptoryści pracujący na Białorusi.

  W homilii ks. bp Aleksander Kaszkiewicz przypomniał kandydatom o obowiązkach wynikających z przyjęcia święceń kapłańskich:

  Z nieustanną radością i prawdziwą miłością wypełniajcie posługę Chrystusa Kapłana, nie szukając własnej korzyści, ale Jego chwały .

  Pod koniec Eucharystii ks. biskup wyraził wdzięczność rodzicom, krewnym i przyjaciołom nowych kapłanów za wiarę, którą nowo wyświęceni wynieśli ze swoich domów.

  W imieniu neoprezbiterów ks. Eugene Amasenok podziękował wszystkim, którzy wspierali ich na drodze do ołtarza Chrystusa i poprosił o dalsze modlitewne towarzyszenie.

  WIĘCEJ: Skrót filmowy uroczystości

  Wyświęceni zostali: ks. Eugene Amasenok, ks. Andrei Strukel, ks. Tomasz Mikalaichyk i o. Maksym Labkow CSsR. Należy podkreślić, że jest to już drugi redemptorysta z tej rodziny – starszy brat, o. Dimitrij Łabkow CSsR jest proboszczem w parafii Najświętszego Odkupiciela w Grodnie.

  Polecajmy ich wszystkich w naszych modlitwach.

  teskt i fot.: grodnensis.by; oprac. red.

  Udostępnij