• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Gość Niedzielny Tarnów: Patrzę w oczy Matki Bożej

  Brat Rafał Franciszek Janczura CSsR od 40 lat opiekuje się zakrystią tuchowskiego sanktuarium. Niedawno świętował prawie złoty jubileusz.

  Wniedzielę, 12 lutego 2023 r. w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej dziękowano za 40 lat opieki nad zakrystią i bazyliką br. Rafałowi Franciszkowi Janczurze. W jego intencji została odprawiona Msza św., po niej delegacje sanktuaryjnej orkiestry, stowarzyszenia „Nadzieja” oraz Liturgicznej Służby Ołtarza złożyły mu życzenia i gratulacje.

  – „Bracie Rafale, Twoja precyzja, twórcza i misterna praca nad utrzymaniem porządku i upiększeniem bazyliki mniejszej – sanktuarium jest podziwiana przez wszystkich. Widzimy, ile serca wkładasz w to dzieło. Twoją umiejętność świetnej organizacji pracy, ogromny talent i duże poczucie estetyki widać na co dzień. Pokolenia ministrantów były i nadal są tego świadkami oraz chętnie z Tobą współpracują, przychodzą i pomagają. Praca z Tobą jest wielkim wyzwaniem, ale równocześnie jest bardzo wartościowa. Wielu z nas pozwoliła ona ukształtować naszą osobowość, a przede wszystkim nauczyła dyscypliny, dokładności oraz estetyki, z której – jak każdy może zauważyć – jesteś znany” – napisali w liście przedstawiciele ministrantów i lektorów przy tuchowskim sanktuarium.

  Sam brat podkreśla, że służba w zakrystii jest pracą zespołową. – Począwszy od pań, które sprzątają bazylikę po ministrantów, lektorów, którzy pomagali mi i pomagają w przygotowaniu kościoła do nabożeństw. Cieszę się, że niektórzy z nich, już dorośli, nadal mi pomagają, że została w nich chęć bycia blisko ołtarza – mówi br. Rafał.

  Są jednak rzeczy, które robi sam. – To kompozycje kwiatowe, które przygotowuję do kościoła. Mam jeszcze i ten przywilej, że kilka razy w roku staję twarzą twarz z Matką Bożą, dbając, by otoczenie jej obrazu było czyste – dodaje zakonnik.

  Więcej o jego służbie zakrystiana Matki Bożej przeczytacie w wywiadzie, który ukzał się 26 lutego w „Gościu Tarnowskim”.

  za: ks. Zbigniew Wielgosz, tarnow.gosc.pl

  fot. FOTO GOŚĆ

  Udostępnij