• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Głogów: weekend z redemptorystami

  W parafii św. Klemensa Hofbauera w Głogowie odbył się „Weekend z redemptorystami”. Więcej na ten temat pisze tygodnik „Niedziela” w swym zielonogórsko-gorzowskim wydaniu:

  – W czasie ferii zimowych i wakacji, gdzie młodzież ma więcej wolnego czasu, organizujemy pięciodniowe rekolekcje w naszych domach rekolekcyjnych w różnych miejscach Polski. Natomiast w roku szkolnym, gdzie jest mniej możliwości wyjazdowych, bo młodzież się uczy, organizujemy weekendy powołaniowe – weekendy z Redemptorystami, które mają na celu to, aby młody człowiek mógł zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o swoim życiu – mówi o. Szczepan Hebda, dyrektor Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów, który na co dzień mieszka i posługuje w klasztorze w Tuchowie, gdzie mieści się Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów. – Chcemy ukazać im piękno, jakim jest Jezus Chrystus i pomóc tym chłopakom odpowiedzieć na fundamentalne pytanie: kim mam być i jakie jest moje powołanie, do czego Bóg mnie przygotowuje – dodaje redemptorysta.

  W trzydniowym spotkaniu od 12 do 14 listopada wzięło udział 15 chłopaków z Głogowa i południowej Polski – Tuchowa, Biecza, Łomnicy Zdroju i Tarnowa. Był czas na konferencje, adorację Najświętszego Sakramentu, zwiedzanie miasta i oczywiście Eucharystię. Katechezy głosił redemptorysta o. Aleksander Ćwik, neoprezbiter, duszpasterz i katecheta z parafii św. Klemensa w Głogowie.

  za: zielonagora-gorzow.niedziela.pl

  * * *

  WIĘCEJ: Nowy film o WSD Redemptorystów w Tuchowie: „Kuźnia redemptorystów”

  o. Szczepan Hebda CSsR, Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij