• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Głogów: śniadanie wielkanocne dla uchodźców z Ukrainy

  Śniadanie wielkanocne dla prawosławnych chrześcijan i grekokatolików z Ukrainy zorganizowała redemptorystowska parafii św. Klemensa w Głogowie. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, a wg kalendarza wschodniego uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, 24 kwietnia 2022 r. zgromadziło się na nim około 250 osób.

  Było to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób z naszego miasta i parafii, którzy postarali się, by siostry i bracia z Ukrainy mieli choć namiastkę tych najważniejszych dla chrześcijan świąt. W jego przygotowaniu uczestniczyli także sami uchodźcy.

  Rozpoczęło się od wierszy o tematyce świątecznej wyrecytowanych przez najmłodszych naszych gości. Życzenia złożył proboszcz parafii oraz prezydent Głogowa p. Rafael Rokaszewicz, który przybył wraz ze swoim zastępcą p. Wojciechem Boreckim i naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych p. Anną Czyrką.

  Po zakończonym śniadaniu dzieci wraz z dorosłymi udały się na plac przed klasztorem, by oddać się radośnie zabawom m.in. na „dmuchańcu”, który cieszył się wielką popularnością. Spotkanie pomogło niewątpliwie w zbliżeniu się i wspólnej modlitwie o pokój na Ukrainie.

  o. Łukasz Wójcik CSsR, proboszcz parafii św. Klemensa w Głogowie

  Udostępnij