• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Gliwice: ten obraz łączy nas z doświadczonym epidemią Rzymem

  Gliwickie sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie transmitowało w środę, 18 marca 2020 r. Nowennę ku Jej czci. Nabożeństwu bez udziału wiernych, transmitowanemu przez miejscową TV Imperium, przewodniczyć będzie orydnariusz diecezji, ks. bp Jan Kopiec.

  Nowenna rozpocznie się o godz. 19.00.

  Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwiach mieści się w kościele w Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach, gdzie od 1921 r. pracują Redemptoryści. Przed gliwicką ikoną po raz pierwszy odprawiono na ziemi polskiej publiczne nabożeństwo Nieustannej Nowenny w 1951 r.

  Wierni licznie przybywają do tej świątyni, by przed tym świętym wizerunkiem dziękować za otrzymane łaski i błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o pomoc Boga w potrzebach duchowych, sprawach rodzinnych i osobistych. Ikona została uroczyście koronowana koronami papieskimi przez ks. kard. Stanisława Dziwisza w miejscowej katedrze 22 czerwca 2014 r.

  W Polsce istnieje 14 sanktuariów MB Nieustającej Pomocy, z czego cztery prowadzone przez Redemptorystów. Oryginał ikony znajduję się w Rzymie w kościele św. Alfonsa przy Via Merulana na Eskwilinie w pobliżu bazyliki Santa Maria Maggiore i jest najbardziej znanym na świecie wizerunkiem maryjnym.

  za: gliwice.gosc.pl i materiały własne

  Udostępnij