• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Gliwice: dziś uroczystość ustanowienia Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy

  Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy – taki tytuł będzie oficjalnie od dziś przysługiwał kościołowi Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach, gdzie od 1921 r. pracują Redemptoryści. Uroczystości ustanowienia trzeciego już sanktuarium o zasięgu diecezjalnym, przewodniczy ks. bp Jan Kopiec, ordynariusz diecezji gliwickiej. Jest to jednocześnie rozpoczęcie w Polsce Roku Jubileuszowego Ikony MB Nieustajacej Pomocy w 150-lecie odnowienia jej kultu.

  Uroczysta Msza św. będzie celebrowana o godz. 11.00. Poprzedzi ją nabożeństwo różańcowe o godz. 10.15. Eucharystia będzie transmitowana przez Telewizję TRWAM i Radio Maryja.

  Odezwa biskupa gliwickiego

  Przed gliwicką ikoną Matki Bożej Nieustajacej Pomocy po raz pierwszy odprawiono na ziemi polskiej publiczne nabożeństwo Nieustannej Nowenny w 1951 r. Wierni licznie przybywają do tej świątyni, by przed tym świętym wizerunkiem dziękować za otrzymane łaski i błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o pomoc Boga w potrzebach duchowych, sprawach rodzinnych i osobistych. Ikona została uroczyście koronowana koronami papieskimi przez ks. kard. Stanisława Dziwisza w miejscowej katedrze 22 czerwca 2014 r.

  W Polsce istnieje 14 sanktuariów MB Nieustającej Pomocy, z czego cztery prowadzone przez Redemptorystów.

  Relacja z koronacji

  27 czerwca 2015 r. rozpoczyna sie także Rok Jubileuszowy Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy z okazji 150-lecia odnowienia jej kultu i powierzenia obrazu Zgromadzeniu Redemptorystów przez bł. Piusa IX.

  List Ojca Generala ogłaszający Rok Jubileuszowy

  Udostępnij