• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Gdynia: zmarł br. Jerzy Kaczor CSsR

  Dziś, 28 lutego 2017 r.,  w szpitalu w Gdyni zmarł br. Jerzy Teodor Kaczor CSsR. Przeżył 77 lat, w Zgromadzeniu Redemptorystów lat 59.

   Br. Jerzy Kaczor (imię chrzcielne Teodor) urodził się 28 kwietnia 1939 r. w Łękawicy w diec. tarnowskiej w domu Jana i Bronisławy z d. Jachym.

  Do Zgromadzenia Redemptorystów wstąpił w 1956 r. i pierwsze śluby zakonne złożył 2 lutego 1958 r. Sześć lat później złożył śluby wieczyste. W latach 1972-75 uczęszczał do Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie.

  Pracował w klasztorach w Tuchowie (1958-65), Braniewie (do 1970) , Gdyni (do 1972), ponownie w Tuchowie (do 1975). Następnie spędził 5 lat w Rzymie w Domu Generalnym, by powrócić do Gdyni. Ponownie został przeniesiony do Rzymu w 1985 r., gdzie do 2012 r. z oddaniem zajmował się pocztą Zarządu Generalnego i Domu Generalnego. Jako emeryt powrócił do Polski do Gdyni. W podziękowaniu za wieloletnią pracę na rzecz Zarządu Generalnego Zgromadzenia o. Generał Michael Brehl napisał:  „Twoja posługa tak wierna i ofiarna z pewnością stanowi ważną część misji Domu św. Alfonsa, a szczególnie Zarządu Generalnego. Naszej wdzięczności nie da się wyrazić w kilku słowach. Proszę, abyś wiedział, że my wszyscy bardzo cenimy sobie to wszystko, co uczyniłeś, często nawet nie znając wszystkich wymiarów Twoich ofiar, szczególnie od kiedy zaczęły się problemy z Twoim zdrowiem. Tym listem chciałbym przede wszystkim wyrazić Tobie naszą wdzięczność. Dziękuję za wiele lat wiernej służby, za świadectwo życia zakonnego jako brat redemptorysta, świadectwo pokorne i ciche, ale mocne i jasne”.

  Br. Jerzy interesował się turystyką górską i uprawą kwiatów.

  Msza św. pogrzebowa odbędzie się w piątek, 3 marca 2017 r., o godz. 11.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętego Piotra Rybaka w Gdyni, ul. Portowa 2. Modlitewne czuwanie rozpocznie się o godz. 10.00

  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….

  red.

   

   

  Udostępnij