• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  For World: świadectwo świeckich misjonarzy

  „Otwarte drzwi i otwarte serca” – taki tytuł nosi świadectwo portugalskiego małżeństwa Teresy i José, którzy od dwóch lat są formalnie świeckimi misjonarzami Najświętszego Odkupiciela. Opowiadają o tym, jak spotkali redemptorystów i jak zdecydowali się na świadomą współpracę w dziele misyjnym. Możesz się z nimi zapoznać w kolejnym odcinku projektu redemptorystowskiego „For World”.

  Całość świadectwa na stronie: www.forworld.redemptor.pl

  Choć pochodzimy z różnych części miasta Porto, „mieliśmy jednak coś wspólnego – coś, co nas urzekło na różnych etapach życia i odegrało kluczową rolę w naszym zbliżaniu się coraz bardziej do charyzmatu redemptorystów. Tym wspólnym punktem było to, jak ogromne znaczenie dla ojców i braci miało tworzenie wspólnoty. Dorastaliśmy właśnie w takim środowisku: wspólnota karmiona charyzmatem redemptorystów, w otoczeniu ludzi (w każdym wieku), którzy chcą dowiedzieć się, jak to jest być chrześcijaninem i jak podążać za Jezusem z Nazaretu”.

  „W ostatnich latach, zupełnie świadomie, postanowiliśmy poświęcić całe życie Chrystusowi i Jego misji. I robimy to razem, jako małżeństwo. Tak doświadczamy, że Bóg powołuje nas jako małżeństwo w rodzinie redemptorystowskiej do życia misyjnego. Oczywiście chcieliśmy odpowiedzieć na to wezwanie…”

  Chcesz dowiedzieć się, co jeszcze mówią świeccy misjonarze redemptoryści z Portugalii, to zapraszamy do zapoznania się:

  Udostępnij