• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  For World: Maria Celeste Crostarosa i czystość

  „Idź za głosem, który słyszysz w swoim sercu!” – to tytuł świadectwa o życiu i duchowości bł. Marii Celeste Crostarosy, jakie dają dwie polskie redemptorystki, żyjące we Włoszech. W sposób szczególny przybliżają temat czystości. Możesz się z nim zapoznać w kolejnym odcinku projektu redemptorystowskiego „For World”.

  Całość świadectwa na stronie: www.forworld.redemptor.pl

  Siostra Maria Celeste Crostarosa pozostawiła nam dziewięć reguł, którymi zainspirował ją Jezus. Słyszała je „wewnątrz”, a pewnego dnia, po komunii świętej, Odkupiciel zechciał objawić jej ideę utworzenia nowego instytutu (sióstr redemptorystek), którego pragnął w Kościele.

  Czystość jest trzecią spośród tych reguł. Opiera się przede wszystkim na zjednoczeniu i miłości wzajemnie przeżywanej pomiędzy siostrami; w naszej duchowości wszystko bowiem sprowadza się do miłości. Musimy być żywą pamiątką Jezusa, pamiątką w sensie eucharystycznym. Musimy czynić Chrystusa żywym w naszym życiu, kiedy kochamy się wzajemnie. Wszystkie inne rzeczy, wszystkie reguły zawarte są w Jezusie. Tak powiedziała Maria Celeste Crostarosa: „Nasza reguła jest jedna jedyna – to Chrystus”.

  Chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz poniżej.

  Udostępnij