• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  For world: ABC życia duchowego. Grzech i pokuta

  Projekt „For world” w nowym roku 2021 proponuje  cykl: „ABC życia duchowego”, a przewodnikiem jest o. dr Marek Kotyński CSsR, wykładowca Akademii Katolickiej w Warszawie i WSD Redemptorystów w Tuchowie. Zapraszamy na kolejny odcinek poświęcony wierze i życiu duchowemu, dziś szczególnie grzechowi, pokucie i rachunkowi sumienia.

  WIĘCEJ: For World

  Własne wnętrze to przede wszystkim prawda o sobie. Ta prawda, która dotyka samego korzenia naszego istnienia. Wnętrze to nie tylko wspaniałość naszych możliwości, pragnień, ale to jest to miejsce, gdzie człowiek spotyka się z Bogiem w prawdzie, w prawdzie dogłębnej, w prawdzie całkowitej.

  I dlatego nie wolno nigdy zakrywać przed sobą swoich grzechów, nie wolno udawać, że ich nie ma, bo wtedy to miejsce nie zostanie uzdrowione. I wtedy tam zaczyna się jakaś gangrena, jakiś rak, który przecina całe nasze życie i może je absolutnie sprowadzić do bardzo złych konsekwencji. Zachęcam zatem każdego, aby poprzez rachunek sumienia kształtował wnętrze i aby czynił to zawsze przed naszym kochającym Bogiem.

  Udostępnij