Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie
W dniach 22.02 – 24.02 w Bardzie Śląskim odbyło się spotkanie wspólnot Ruchu Światło-Życie, które prowadzimy przy naszych parafiach w Polsce. Przybyli ojcowie moderatorzy wraz z przedstawicielami grup: o. Stanisław Madejczyk z Elbląga, o. Maciej Plewka z Krakowa, o. Tomasz Jakubczak z Gliwic, o. Maciej Nowak z Głogowa, o. Marek Krzyżkowski z Torunia i o. Łukasz Wójcik z Tuchowa. Przewodniczył temu wydarzeniu o. Piotr Grześkiewicz. Do Strażniczki Wiary Świętej w Bardo przybyło ponad czterdziestu młodych ludzi z wyżej wymienionych redemptorystowskich parafii. Myślą przewodnią naszego spotkania była wiara, która stoi zawsze u początku relacji z Jezusem Chrystusem. Na Dzień Wspólnoty przybył również Wikariusz Prowincjała o. Piotr Chyła, który podczas Eucharystii sprawowanej w bazylice jak i przy wspólnym spotkaniu docenił całoroczny trud formacji młodych w Ruchu Światło-Życie. Spotkanie w bardzo zaśnieżonym Bardzie przebiegało w duchu radości i we wspólnocie, na modlitwie i w twórczej pracy. Bardzo dziękujemy współbraciom z Barda za gościnne przyjęcie.
o. Łukasz Wójcik CSsR




























