• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Dziękczynienie w sanktuarium w Rzymie

  Delegacja kapłanów diecezjalnych i redemptorystów, która uczestniczyła w pobłogosławieniu koron dla gliwickiej ikony Matki Bożej, w środowe popołudnie wzięła udział w Nowennie Nieustannej w języku polskim w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzymie. W ten sposób chcieli oni wyrazić swoją wdzięczność przed oryginalną ikoną Maryi za dar obecności jej kopii w Gliwicach oraz za pobłogosławienie koron przez papieża Franciszka. Nowennie przewodniczył o. Krzysztof Mamala CSsR, duszpasterz Polaków przy rzymskim sanktuarium, który włączył nasze dziękczynienie do licznych próśb i podziękowań składanych przez pielgrzymów i Polaków mieszkających w Rzymie.

   

  Mszy św. przewodniczył ks. Henryk Gerlic, zaś kazanie wygłosił o. Piotr Świerczok CSsR. Nawiązując do słów Ewangelii z tego dnia podkreślił on, że przychodzimy do Jezusa i Maryi z serdecznym podziękowaniem za otrzymane łaski. Chcemy też rozwijać postawę wdzięczności i zawierzenia, gdyż tego właśnie uczy nas Maryja.

   

  Natomiast w czwartkowy poranek nasza delegacja miała szczęście uczestniczyć w bazylice św. Piotra we Mszy św. przy grobie bł. Jana Pawła II, której przewodniczył ks. bp Damian Muskus z Krakowa. Była to kolejna okazja do wyrażenia Bogu płynącej z serca wdzięczności oraz do włączenia się w duchowe przygotowania do kanonizacji papieża Polaka.

   

  o. Sylwester Cabała CSsR

  Udostępnij