• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Webinar redemptorystów: doświadczyliśmy jedności i radości

  Ponad tysiąc redemptorystów z całego świata połączyło się online w Dniu Życia Konsekrowanego, 2 lutego 2023 r., aby przeżyć chwilę wspólnej refleksji, modlitwy i wdzięczności za dar powołania i misji.

  Podczas spotkania przełożony generalny o. Rogério Gomes CSsR skierował przesłanie do wszystkich współbraci profesów, nowicjuszy i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją formację do życia radami ewangelicznymi. Przełożony Generalny podkreślił, że w kontekście wielu podziałów we współczesnym świecie, redemptoryści są wezwani do bycia znakiem jedności i głoszenia odkupienia z odwagą i entuzjazmem. – Jesteście ważni dla Zgromadzenia, idźcie naprzód i nie bójcie się! Pozwólcie się prowadzić Duchowi Pana – zachęcał.

  Przełożonemu Generalnemu w spotkaniu towarzyszyli wszyscy członkowie Rady Generalnej. Każdy z Konsultorów skierował również słowa pozdrowienia i zachęty do współbraci, którzy indywidualnie lub grupowo uczestniczyli w spotkaniu.

  Zarząd Generalny Zgromadzenia zorganizował spotkanie w formie webinaru. Spotkało się ono z dużym zainteresowaniem współbraci, którzy uczestniczyli w transmisji „na żywo”, bez względu na różnicę stref czasowych i odległości geograficznej, od Indonezji i Wietnamu po Kanadę i Meksyk. Radość i duch jedności były widoczne w pozdrowieniach, komentarzach i intencjach modlitewnych, które współbracia zamieszczali na czacie.

  *****

  Podziękowania Ojca Generała dla współbraci, studentów, nowicjuszy i kandydatów

  Misjonarze nadziei idący śladami Odkupiciela

  Drodzy Współbracia, Studenci, Nowicjusze i Kandydaci!

  2 lutego zorganizowaliśmy spotkanie online z całym Zgromadzeniem, aby wspólnie celebrować nasze redemptorystowskie życie konsekrowane. Chociaż nie mogliśmy się wszyscy widzieć, utworzyliśmy wspólnotę misyjną. Otrzymałem osobiście i za pośrednictwem członków Rady Generalnej wiele wiadomości i zdjęć od wspólnot redemptorystów z całego świata, w ponad 80 krajach, w których jesteśmy obecni. Przepraszam za wszelkie usterki techniczne. Użyta platforma była nowa, a zespół Scala News dołożył wszelkich starań, aby ją przestudiować, aby każdy mógł uzyskać do niej bezproblemowy dostęp.

  Dziękuję wszystkim współbraciom, studentom, nowicjuszom i kandydatom, którzy uczestniczyli. Wielkie podziękowania dla przełożonych (wice)prowincjalnych, przełożonych wspólnot, formatorów i duszpasterzy powołaniowych za animację i zorganizowanie tego momentu wspólnie ze współbraćmi i kandydatami. Jesteśmy misjonarzami nadziei idącymi śladami Odkupiciela, żywą i dynamiczną wspólnotą misyjną (por. Konst. 2)!

  Dziękujemy wszystkim z głębi naszych serc!

  o. Rogerio Gomes CSsR

   

  Za: www.cssr.news

   

  Udostępnij