• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Covid-19 we wspólnocie redemptorystów w Głogowie

  W związku z wykryciem w czwartek 8 października 2020 r. zakażenia koronawirusem we wspólnocie redemptorystów w Głogowie jej członkowie przebywają w kwarantannie. Trzech ojców ma lekkie i średnie objawy, pozostali ojcowie nie mają jeszcze wyników testów i jedynie kontakt z zakażonymi, trzech przebywało w tym czasie poza wspólnotą.

  Przebywający na kwarantannie pozostają w kontakcie z lekarzami i służbami sanitarnymi oraz stosują się do ich poleceń. Osoby, które miały w ostatnich dniach kontakt z chorymi, prosimy o zachowanie spokoju, ostrożności i uważną obserwację siebie.

  Dom zakonny pozostaje zamknięty. W parafii podejmą posługę redemptoryści z innych wspólnot, którzy nie mieli kontaktu z zakażonymi. Wszystkie nabożeństwa odbywają się według programu i z zachowaniem przepisów sanitarnych, a kościół i pomieszczenia duszpasterskie zostały zdezynfekowane. Będzie odprawiana zawsze pierwsza intencja, a pozostałe przyjęte intencje Mszy św. zostaną odprawione w kaplicy domowej bez udziału wiernych.

  Kancelaria parafialna pozostaje nieczynna. W pilnych sprawach prosimy kontaktować się telefonicznie z proboszczem o. Łukaszem Wójcikiem – tel. 609 672 022 lub e-mail: o.lukasz.wojcik@gmail.com.

  Dziękujemy za słowa otuchy, wsparcie i modlitwę. Wszystkich, a szczególnie chorych, polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  o. Łukasz Wójcik CSsR, proboszcz parafii pw. św. Klemensa w Głogowie

  Głogów, 8 października 2020 r.

  Udostępnij