• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Codzienne rozważania na Wielki Post 2021

  W obecnym okresie Wielkiego Postu znów możemy korzystać z codziennych rozważań słowa Bożego publikowanych od środy popielcowej na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl. Warto zauważyć, że przy rozważaniach na poszczególne dni Wielkiego Postu umieszczone są odnośniki do archiwum kazań z poprzednich lat.

  Refleksje przygotowane przez redemptorystów pomagają zrozumieć i przyswoić duchową treść biblijnych czytań z poszczególnych dni Wielkiego Postu. Stanowią również zachętę, by powziąć konkretne postanowienia i motywują do ewangelicznego działania, do którego wzywa nas Duch Święty podczas medytacji.

  Jest to zgodne z orędziem papieża Franciszka na Wielki Post, który wzywa nas: „W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy ‘żywej wody nadziei’ i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie. … Droga ubóstwa i wyrzeczenia (post), spojrzenie i gesty miłości wobec zranionego człowieka (jałmużna) oraz synowski dialog z Ojcem (modlitwa) pozwalają nam wcielić w życie szczerą wiarę, żywą nadzieję i czynną miłość”.

  o. Sylwester Cabała CSsR, Bardo

  Udostępnij