• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Burkina Faso: śluby wieczyste i jubileusze redemptorystek

  Rodzina redemptorystowska raduje się w Burkina Faso dwiema siostrami redemptorystkami, mniszkami klauzurowymi, które złożyły swe śluby wieczyste 29 stycznia 2021 r. oraz trzema innym obchodzącymi jubileusze 25-lecia ślubów. Prowincja Warszawska Redemptorystów wspierała materialnie ten klasztor redemptorystek i regularnie wspiera edukację dzieci w tym kraju.

  WIĘCEJ: redemptorystki.pl

  W parafii MB Nieustającej Pomocy w Diabo w diecezji Fada N’Gourma w Burkina Faso siostry Marcela Marie Sawadogo i  Jeanne Zounraga złożyły śluby wieczyste, a siostry Marie Léonie Sawadogo, Monique Manno, Blandine Oudreaogo obchodziły jubileusz 25-lecia życie zakonnego. Mszy św. przewodniczył bp Pierre Claver Malgo , a towarzyszyło mu dziesięciu księży z diecezji. Przybyło wielu wiernych, co powiększyło radość czterogodzinnej uroczystości.

  WIĘCEJ: Redemptoryści w Afryce Zachodniej – relacja z wizyty o. Prowincjała w 2016 r.

  Biskup Malgo w swojej homilii uznał znaczenie sióstr redemptorystek w swojej diecezji. Stwierdził, że  są one „duchowymi płucami diecezji”. Zachęcał je, aby naśladowały wiarę Abrahama, który odważył się iść z Bogiem. Zachęcał ich także do naśladowania św. Pawła, który ze względu na Chrystusa uważa wszystko za śmieci. Biskup zakończył homilię podziękowaniem Bogu za dar powołania i wezwaniem wiernych do modlitwy o pokój w Burkina Faso.

  Także imam z Diabo, przedstawiciel miejscowej wspólnoty muzułmańskiej przyniósł siostrze przeoryszy dary – to wymowny znak braterskiej więzi między obiema wspólnotami.

  Dziękujemy Bogu za wspaniałe dzieła misyjne w Burkina Faso i prosimy Matkę BożąNieustającej Pomocy, aby towarzyszyła nam w naszej pracy.

  o. François Xavier Sawadogo CSsR, Burkina Faso

  za: cssr.news

  WIĘCEJ: Tydzień Misyjny: z o. Markiem Marszałkiem CSsR w Burkina Faso

  WIĘCEJ: Burkina Faso: o. Marek Marszałek CSsR o niepokojach społecznych

  Udostępnij