• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Bukowina Tatrzańska: rekolekcje z postem Daniela

  W ośrodkach rekolekcyjno-wypoczynkowych redemptorystów „Scala” w Bukowinie Tatrzańskiej i Rowach odbywają się przez cały rok rekolekcje z postem Daniela. Jedne z takich ćwiczeń duchowych, przeżywane jednocześnie jako czas dla poprawy zdrowia, odbyły się końcem sierpnia w Tatrach.

  Zapraszamy do domów „Scala” w Bukowinie Tatrzańskiej i Rowach!

  WIĘCEJ: scala.net.pl

  * * *

  W dniach 20-30 sierpnia 2021 r. w domu „Scala” w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się rekolekcje z tzw. postem Daniela, poprowadzone przez wieloletniego misjonarza z Brazylii, o. Józefa Andrzeja Grzywacza CSsR. Tematem rekolekcji była myśl: „Bóg czasem miesza w naszym życiu, abyśmy się nie przypalili…” oraz „Nieustanne potrzeby? – Nieustająca Pomoc!”.

  Każdego dnia duch nasz wzrastał poprzez udział w Eucharystii, konferencjach, modlitwach porannych i wieczornych, które kończyły się apelem jasnogórskim, a ciało poprzez post i gimnastykę „nabierało oczekiwanej mocy”.

  WIĘCEJ: Galeria zdjęć domu Scala w Bukowinie

  O. Józef przekazał nam także szeroką i pogłębioną wiedzę o ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uczestnikami rekolekcji byli dorośli i dzieci, a wszystkich bardzo zainteresował sposób przekazu w formie puzzli. Każdy element był wnikliwie omawiany; poznaliśmy znaczenie symboli, kolorów i treści ewangelicznych dotyczących tej ikony, która łączy Kościół Zachodni ze Wschodnim.

  WIĘCEJ: Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  Udział w rekolekcjach rozbudził naszą pobożność maryjną i przygotował nas na pełniejsze przeżywanie setnej rocznicy Nieustannej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w świecie. Wróciliśmy z pragnieniem naśladowania cnót Maryi w życiu codziennym: w naszych rodzinach, parafiach – w środowisku, w którym żyjemy.

  Dziękujemy Dobremu Bogu za ten czas łaski!

  WIĘCEJ: Rekolekcje z postem w Rowach nad morzem

  WIĘCEJ: Rekolekcje z postem w Bukowinie Tatrzańskiej

  uczestnik rekolekcji, za: mariologiapopular.com

  Udostępnij