• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Białoruś: wakacje z Bogiem w Nowogródku

  Od 5 do 10 czerwca 2022 r. dla grupy dzieci z parafii Najświętszego Odkupiciela w Grodnie na Białorusi zorganizowane zostały „Wakacje z Bogiem” w Nowogródku, gdzie przyjęły nas w swoim domu gościnne siostry nazaretanki. Na wspólne wakacje wyjechali ministranci, bielanki, członkowie scholi dziecięcej i teatru parafialnego, łącznie 51 osób.

  Podczas pobytu w Nowogródku, poprzez zorganizowane zajęcia i zabawę, dzieci bliżej poznawały Pana Boga, siebie nawzajem, ale także piękne zabytki i przyrodę w najbliższej okolicy. W pierwszy dzień pobytu przypadło święto Maryi – Matki Kościoła, poznawaliśmy bliżej naszą niebieską Matkę.

  WIĘCEJ: Grodno: ziarno wydaje plon, a Ewangelia jest niesiona dalej

  Drugi dzień był poświęcony błogosławionym siostrom męczennicom z Nowogródka. S. Anna przedstawiła swoje błogosławione współsiostry, a jej opowieść o losach męczennic spotkała się z dużym odzewem i wywołała poruszenie wśród młodych słuchaczy. Tego dnia odwiedził nas nasz proboszcz o. Andrzej Jodkowski CSsR, który modlił się z nami podczas Eucharystii, a następnie poczęstował nas lodami.

  Kolejnego dnia przypominaliśmy sobie jaka jest misja redemptorystów, czyli ojców, którzy posługują w naszej parafii. W ostatni dzień poznawaliśmy postać św. Gerarda Majelli, redemptorysty i rozmawialiśmy o świętości. Wspólnie stwierdziliśmy, że święty to ten, kto kocha Boga i bliźniego.

  W dzień powrotu do domów, rozważaliśmy temat wdzięczności i dziękowaliśmy Bogu za ten czas „Wakacji z Bogiem”, za wszystkich dobrodziejów i osoby, dzięki którym wyjazd mógł się odbyć. Pamiętajmy, że wakacje jeszcze trwają, a Bóg jest blisko nas i bardzo nas kocha. Po powrocie do domu czekają nas również „Wakacje z Bogiem” ale już indywidualne.

  Opiekę nad grupą sprawowali: o. Maksym Łabkow CSsR, s. Anna Macul CSFN i pani doktor Helena Szulga.

  o. Maksym Łabkow CSsR, Grodno

  * * *

  Parafia Najświętszego Odkupiciela w Grodnie na Białorusi jest największą parafia katolicka na terenach byłego ZSRR. Cieszymy się wspólnie piękną pracą białoruskich redemptorystów i przypomnieć o potrzebie modlitwy za Kościół katolicki oraz za redemptorystów i ich współpracowników na Białorusi, Ukrainie, w Rosji i Kazachstanie.

  Udostępnij