• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Bardo: sympozjum „Życie i działalność o. Josepha Schwetera CSsR (1874-1954)”

  W Bardzie na Dolnym Śląsku odbędzie się 13 listopada 2023 r. sympozjum poświęcone życiu i działalności o. Josepha Schwetera CSsR. W trakcie sympozjum odbędzie się także prezentacja książki o. dr. Mirosława Grakowicza CSsR poświęconej tej wybitnej postaci Kościoła katolickiego i Zgromadzenia Redemptorystów.

  WIĘCEJ: Homo Dei: Życie i działalność ojca Josepha Schwetera CSsR (1874–1954)

  ***

  O. Joseph Schweter był redemptorystą, doktorem teologii i historykiem Kościoła na Śląsku. Związany z Bardem przez prawie 40 lat. Trudno streścić jego osiągnięcia i zasługi dla Barda w kilku zdaniach.

  Dziełem życia tego redemptorysty była wydana w 1922 roku monografia bardzkiego sanktuarium – skarbnica wiedzy na temat historii Barda do której zawsze sięgam. Mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że gdyby nie o. Schweter i ogrom wykonanej przez niego pracy zostalibyśmy z niczym.

  O. Schweter był prawdziwym tytanem pracy. Czytając książkę o. dr. Mirosława Grakowicza ciężko uwierzyć, że ten człowiek był w stanie zrobić w życiu aż tyle rzeczy. W niedawno opublikowanej o nim książce jest cała masa ciekawych informacji i smaczków na temat historii Barda wyciągniętych prosto z pamiętnika o. Schwetera.

  O. Mirosław Grakowicz będzie w poniedziałek 13 listopada opowiadał w Bardzie o Schweterze i swojej książce. Jeśli macie czas i możliwość naprawdę warto go posłuchać. Szczegóły na plakacie.

  Tomasz Karamon, za: Bardo – na tropie tajemnic historii 

  Udostępnij