• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Ameryka Łacińska i Karaiby: trzecia faza Kapituły Generalnej

  Trzecia fazy XXV Kapituły Generalnej dla Konferencji Redemptorystów Ameryki Łacińskiej i Karaibów rozpoczęła się 16 maja 2017 r. w Villa Marianela w Kolumbii. W obradach uczestniczy 65 redemptorystów i świeckich wraz z Przełożonym Generalnym i członkami jego Rady.

  WIĘCEJ: wszystkie informacje o XXV Kapitule Generalnej

  O. Generał Michael Brehl CSsR, przewodnicząc Mszy św. na rozpoczęcie, wyjaśnił kluczowe elementy obrad trzeciej fazy kapituły. Przywołał także świadectwo o. Timona De Cock CSsR, który będąc w Libanie świadkiem egzekucji 600 mężczyzn i dzieci oraz gwałtów na kobietach przez islamskie radykalne ugrupowania, został pozostawiony przy życiu. Powodem była chęć uczynienia z niego świadka tych okropności wobec świata. Na prośbę swego prowincjała, by wracał do Europy, o. Timon odpowiedział, że zostanie w Libanie, nie po to, by być świadkiem zbrodni, ale być świadkiem Chrystusa Odkupiciela pomiędzy zranionymi ludźmi.

  O. Michael zaprosił kapitularzy, by byli pośród ludów Ameryki Łacińskiej doświadczonych przez biedę, przemoc, nielegalny handel, świadkami Odkupiciela.

  W czasie obrad natomiast zaprezentował przesłanie drugiej fazy (kanonicznej) Kapituły oraz plany Zarządu Generalnego i program wizytacji poszczególnych prowincji. W spotkaniu udział biorą członkowie Zarządu: o. Rogério Gomes CSsR, Br. Jeffrey Rolle CSsR, o. Pedro López CSsR oraz o. Manuel Rodríguez, Koordynator KRAŁiK.

  o. Pedro López CSsR, Radny Generalny, Kolumbia

  za: cssr.news

  Udostępnij