• Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
    Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
    Portal Kaznodziejski
    Peregrynacja relikwii św. Gerarda
  • Menu

    Świeccy misjonarze Najświętszego Odkupiciela

    W święto Św. Klemensa Hofbauera, 15 marca 2013 r., w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu podczas wieczornej Eucharystii o. Piotr Chyła, wikariusz prowincjała, odczytał  dekret ustanowienia świeckich misjonarzy Najświętszego Odkupiciela. Tytuł ten otrzymały dwie osoby – Anna Wojna i Jolanta Zatorska. Są to pierwsi Świeccy Misjonarze Najświętszego Odkupiciela w Polsce.

     

    Świeccy misjonarze Najświętszego Odkupiciela zostali ustanowieni przez XXI Kapitułę Generalną Redemptorystów (1991r.). Stanowią oni najpełniejszy wyraz współpracy i uczestnictwa świeckich w życiu apostolskim Zgromadzenia. Są nimi wierni świeccy o dojrzałej wierze, potwierdzonej świadectwem własnego życia, którzy zostali powołani przez Ducha Świętego, aby pełniej pójść za Chrystusem Odkupicielem.

    Świecki misjonarz Najświętszego Odkupiciela składa przyrzeczenie, poprzez które:

    – decyduje się na uczestnictwo w duchowości i misji wspólnoty redemptorystowskiej, jaką jest „iść za przykładem Zbawiciela Jezusa Chrystusa głosząc słowo Boże ubogim”, wykonywaną zgodnie z priorytetami pastoralnymi Prowincji Warszawskiej Redemptorystów;

     

    – wybiera stałą formę partnerstwa, to znaczy: współpracy i uczestnictwa w życiu apostolskim  tej wspólnoty;

     

    – podjętą misję wypełnia, zgodnie ze świeckim wymiarem swojego powołania, „bez względu na warunki życia, obowiązki i okoliczności i we wszystkich tych sytuacjach”.

    Udostępnij