• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  9 listopada: w 1732 r. powstało Zgromadzenie Redemptorystów. List O. Generała

  284 lata temu św. Alfons Liguori założył Zgromadzenie Redemptorystów. Deo gratias! Z tej okazji kieruje do nas swój list nasz Przełożony Generalny o. Michael Brehl CSsR. Pisze do nas z Tajlandii, gdzie odbywa się XXV Kapituła Generalna Zgromadzenia.

  WIĘCEJ: wszystkie informacje o XXV Kapitule Generalnej

  30871055045_7ba4f4a153_o

   

  * * *

  Pattaya, 8 listopada, 2016 r.

  Drodzy Współbracia, Siostry, Świeccy Misjonarze, Współpracownicy i Przyjaciele

  Jutro świętujemy rocznicę założenia Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w 1732 r. w Scala. W tym roku świętowanie rocznicy odbywa się w czasie, gdy nasze Zgromadzenie zebrane jest, by przeżywać fazę kanoniczną XXV Kapituły Generalnej w Pattaya w Tajlandii. To szczególna okazja, aby jako cale Zgromadzenie radośnie świętować wielki dar naszego Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego.

  “Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana.” (Łk 4,18-19). “Począł więc mówić do nich: «Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli».” (Łk 4,21).

  Św. Alfons wierzył, że został powołany, aby “iść za przykładem Odkupiciela, Jezusa Chrystusa, głosząc słowo Boże ubogim” (Konst. 1). Kapłani i bracia, siostry i świeccy współpracownicy – jesteśmy wszyscy powołani i posłani jako misjonarze. Napełnieni Duchem Świętym, wsparci orędownictwem Maryi, Nieustającej Wspomożycielki Ludu Bożego (Konst. 32), jako wierni uczniowie św. Alfonsa, idziemy za Odkupicielem z sercami pełnymi radości. To jest nasze święto! Cieszmy się więc i radujmy w nim!

  Zapraszam Was wszystkich, aby 9 listopada odnowić wasze oddanie się dla misji. Zachęcam Was, abyście przeczytali i uczynili treścią modlitwy Konstytucję 20, jeśli to możliwe uczyńcie to we wspólnocie. Pozwólcie, aby te słowa przeniknęły do głębi Waszych serc.

  Pragnę również przypomnieć wszystkim wspólnotom redemptorystów i wszystkim naszym przyjaciołom i współpracownikom, że druga niedziela listopada jest Światowym Dniem Modlitwy w intencji Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego. Tego roku dzień ten przypada 13 listopada. Proszę zatem, aby ten dzień wyakcentować w jakiś sposób we wspólnocie i prosić Boga, aby powoływał i posyłał więcej misjonarzy redemptorystów na swoje żniwo.

  Niech Bóg błogosławi nas wszystkich, którzy idziemy za Jezusem Chrystusem Odkupicielem i celebrujemy nasze misyjne powołanie!

  Wasz brat w Chrystusie Odkupicielu,

  o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny

  Pełne relacje z każdego dnia Kapituły wraz z codziennym filmowym podsumowaniem dnia (w j. angielskim, hiszpańskim i włoskim) na stronie: cssr.news

  Pełna galeria zdjęć: flickr.com

  Kanał You Tube „Scala News” – transmisje na żywo z obrad Kapituły i materiały filmowe

  Udostępnij