• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  75. rocznica założenia Akademii Alfonsjańskiej

  9 lutego 2024 roku Akademia Alfonsjańska obchodziła 75. rocznicę założenia. O. Rogério Gomes, Przełożony Generalny Zgromadzenia Redemptorystów, przewodniczył Eucharystii, którą koncelebrowali współbracia ze wspólnoty św. Alfonsa w Rzymie. Z tej okazji abp Alfonso V. Amarante CSsR, Rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego, dołączył do współbraci podczas Mszy św.

  9 lutego 1949 roku w Rzymie powołano Instytut Studiów Moralnych i Duszpasterskich jako wewnętrzną szkołę Zgromadzenia pod nazwą Akademia Alfonsjańska. Od tego dnia Akademia Alfonsjańska rozwinęła się jako ośrodek studiów i formacji w zakresie teologii moralnej, a od 1960 roku jest afiliowana do Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego. Niedawno temu papież Franciszek, uznając rolę i znaczenie misji Akademii Alfonsjańskiej, nadał jej tytuł Instytutu Papieskiego.

  Podczas uroczystej Eucharystii o. Rogério Gomes CSsR, Przełożony Generalny Zgromadzenia Redemptorystów i Moderator Generalny Akademii Alfonsjańskiej, w swojej homilii przybliżył życie i historię Akademii. Mówił o dzisiejszej misji Akademii, która polega na pomaganiu samemu Kościołowi w słuchaniu świata i rozeznawaniu znaków czasu. Opierając się na Ewangelii, „Papieska Akademia Alfonsjańska zrobiła wszystko dobrze: otworzyła nasz słuch, uwalniając nas od głuchoty i dała nam nowy język do dialogu ze światem i przemieniania serca człowieka, aby świat był miejscem dla wszystkich”. To jest nasze marzenie i nasz obowiązek jako misjonarzy nadziei idących śladami Odkupiciela.

  za: cssr.news

  Udostępnij