• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  19 listopada: Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego

  W niedzielę, 19 listopada we wszystkich kościołach Zgromadzenia Redemptorystów w Polsce obchodzimy Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego.

  Jest to okazja do wspólnego dziękczynienia razem z wiernymi za dar powołania do Zgromadzenia Redemptorystów i uczestnictwa w misji Najświętszego Odkupiciela. Jest to też sposobność do wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne do rodziny redemptorystowskiej. Dzień ten został ustanowiony przez Przełożonego Generalnego Zgromadzenia w 2014 r.

  Materiał liturgiczny na niedzielę: plik do pobrania

  Modlitwa o powołania do Zgromadzenia:

  Chryste Odkupicielu, Ty sprawiłeś, że Zgromadzenie Redemptorystów, a w szczególności jego święci Współbracia zawsze ofiarnie wypełniali Twoją wolę. Prosimy Cię, by współcześni redemptoryści odważnie głosili Twoją Ewangelię. Wzbudzaj w sercach młodych ludzi nowe powołania, daj im łaskę rozpoznania i podjęcia zaproszenia do pójścia za Tobą, aby jako kapłani lub bracia zakonni głosili obfite Odkupienie ludziom ubogim i opuszczonym. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

  Modlitwa o powołania do rodziny redemptorystowskiej

  Boże, dziękujemy Ci za błogosławieństwo, jakiego nam udzieliłeś w Chrystusie Odkupicielu. Niech Duch Święty oświeci Twój lud i pozwoli usłyszeć Twe zaproszenie w wielu sercach. Panie żniwa, obdarz rodzinę redemptorystowską na całym świecie wieloma powołaniami, aby ci, którzy znajdują się w największej potrzebie, mogli usłyszeć Dobrą Nowinę o Odkupieniu. Niech wzrasta między nami Twoja miłość, abyśmy stali się świadkami Twojego Królestwa, które przychodzi. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  red.

  Duszpasterstwo powołań kandydatów na ojców lub braci zakonnych

  Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów

  Strona Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów

  Udostępnij