• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Trois-Épis: spotkanie wychowawców Konferencji Redemptorystów Europy

  W Trois-Épis w Alzacji we Francji odbyło się kolejne spotkanie wychowawców z Konferencji Redemptorystów Europy. Uczestniczyło w nim, w dniach 10-12 kwietnia 2018 r., 28 Współbraci z prawie każdej jednostki na naszym kontynencie, którzy na co dzień zajmują się formowaniem nowych pokoleń redemptorystów.

  Uczestnicy mieli możliwość zgłoszenia propozycji do planu pastoralnego KRE, zgodnie z zaproszeniem koordynatora. Następnie omawiano poszczególne etapy formacji redemptorystów, poczynając od duszpasterstwa powołań, w tym także na braci, przez prenowicjat, nowicjat, okres ślubów czasowych, praktyk duszpasterskich aż do okresu przejścia do pełnego posługiwania. Praca toczyła się w 4 grupach językowych i na zebraniach plenarnych.

  Każda jednostka prezentowała także zasadnicze punkty swojego programu formacji. Tematyka spotkania bardzo angażowała Współbraci, wybrzmiewały entuzjazm i nadzieja na przyszłość. Zjazd zakończył się zgłoszeniem sugestii dotyczących formacji, które mogą być włączone do planu pastoralnego dla Europy i przedstawieniem pomysłów na kontynuację dialogu w następnych miesiącach.

  W spotkaniu uczestniczyli: o. Johannes Rommelt CSsR, Koordynator KRE, o. Manuel Rodriguez CSsR, sekretarz wykonawczy Generalnego Sekretariatu Formacji, o. Piotr Chyła CSsR, przewodniczący Europejskiego Sekretariatu Formacji oraz jego członkowie. Ekipę formatorów Prowincji Warszawskiej reprezentowali ojcowie: Adam Kośla, Sylwester Cabała, Marcin Gacek i Witold Baran.

  o. Ronald J. McAinsh CSsR, Londyn; red., za cssr.news 

  Udostępnij