• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  ŚDM Panama 2019 Grupa Redemptor – przygotowania ruszyły!

  W dniach 29 – 31 stycznia 2018  r. w parafii św. Gerarda Majelli w Panama City odbyło się spotkanie komisji przygotowawczej Dnia Alfonsjańskiego w czasie Światowych Dni Młodzieży Panama 2019. W spotkaniu wzięli udział redemptoryści: Gustavo Cruz (koordynator Komisji Przygotowawczej), Paweł Drobot (przedstawiciel Zarządu Generalnego), o. Nery René Méndez (przełożony Prowincji Centralnej Ameryki, URNALC), Fabio Pascoal (Brazylia, przedstawiciel URB), Gulliermo Ramirez Livia (przełożony Wiceprowincji Peru Południe, URSAL), Cristian Garro (przedstawiciel Duszpasterstwa Powołaniowego Prowincji Ameryki Centralnej), oraz liczna grupa młodzieży i świeckich współpracowników.

  Światowe dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22 – 27 stycznia 2019 roku. Młodzież z duszpasterstw prowadzonych przez redemptorystów goszczona będzie w Parafii św. Gerarda Majelli w Panamie. Grupy z całego świata, które będą chciały zamieszkać na terenie parafii, powinny zarejestrować się do makrogrupy utworzonej w centralnym systemie rejestracji ŚDM przez komisję przygotowawczą z parafii. Komisja przygotowuje miejsca noclegowe dla pielgrzymów w mieszkaniach parafian. Na dzień dzisiejszy jest już przygotowanych około 900 miejsc. Zapisy do makrogrupy będą otwarte od lutego 2018 na stronie sangerardomariamayela.com/jmapanama2019.

  Dzień Alfonsjański w ramach Światowych Dni młodzieży obędzie się w dniu 23 stycznia 2019 roku. Jako temat tego dnia został wybrany: „Młodzież, świadkowie Odkupiciela w służbie dla misji”. Młodzież z Ameryki Centralnej przygotuje logo, hymn oraz modlitwę na ten dzień. Grupy z każdego kraju będą mogły przedstawić kilkuminutowy program w czasie Dnia Alfonsjańskiego. W piątek 25 stycznia 2019 przed południem planowane jest spotkanie o. Generała Michaela Brehla CSsR z redemptorystami oraz świeckimi liderami duszpasterstw młodzieżowych z całego świata. Szczegółowe informacje na temat sposobu zapisów, pobytu młodzieży oraz programu Dnia Alfonsjańskiego będzie można znaleźć na wyżej podanej stronie parafii św. Gerarda.

  Obok pracy w czasie sesji roboczych komisji był także czas na spotkania z grupami zaangażowanymi w przygotowanie światowych dni młodzieży z parafii św. Gerarda Majelli oraz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, gdzie posługują redemptoryści. Spotkania te przebiegały w radosnej i braterskiej atmosferze. Szczególnym gościem w czasie prac komisji był abp. José Domingo Ulloa, pasterz Diecezji Panama. Przedstawił on stan przygotowań do ŚDM oraz udzielił ważnych informacji, w jaki sposób przygotować Dzień Alfonsjański, tak by harmonijnie połączyć go z wydarzeniami centralnymi. Arcybiskup wystosował także zaproszenie do młodzieży na Światowe Dni Młodzieży.

  Poza Dniem Alfonsjańskim młodzież redemptorystowska będzie brać udział we wszystkich wydarzeniach centralnych w ramach Światowego Dnia Młodzieży. Informacje na temat wydarzeń centralnych można znaleźć na oficjalnej stronie ŚDM Panama 2019.

  o. Paweł Drobot CSsR, Kraków

  ***

  Już dziś, 12 lutego następne informacje o wyjeździe naszej grupy z Polski na ŚDM Panama 2019!

   

   

   

   

   

  Udostępnij