• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  O. Eugeniusz Karpiel CSsR uhonorowany przez o. Generała za tworzenie kopii ikony MB Nieustającej Pomocy

  O. Eugeniusz Karpiel CSsR z Krakowa otrzymał specjalne podziękowania od Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Redemptorystów O. Michaela Brehla CSsR za propagowanie kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy  w formie tworzenia autentycznych kopii wizerunku Matki Bożej powierzonego opiece Redemptorystów.

  W tym roku przypada 150. rocznica przekazania pod opiekę naszego Zgromadzania znajdującej się obecnie w Rzymie w kościele św. Alfonsa ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uczynił to błogosławiony papież Pius IX w roku 1866 wypowiadając znamienne słowa „Uczyńcie ją znaną na całym świecie”. Spełniły się one także wielkiemu wkładowi o. Eugeniusza Karpiela w to dzieło.

  Uroczystość wręczenia przez Ojca Generała pamiątkowego dziękczynnego dyplomu miała miejsce 6 kwietnia 2016 r. w Toruniu podczas Nieustannej Nowenny w kościele św. Józefa w ramach odbywającego się tam spotkania Konferencji Redemptorystów Europy jako przygotowania do XXV Kapituły Generalnej Zgromadzenia.

  O. Eugeniusz Karpiel tworzeniem kopii ikony MB Nieustającej Pomocy zajmuje się od 1983 r. Wiele z nich można spotkać w kościołach w Polsce i poza jej granicami, w których odbywa się nabożeństwo Nieustannej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  o. Janusz Urban CSsR, Kraków/fot. o. Janusz Urban CSsR, o. Andrzej Kukła CSsR

  Udostępnij