• Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Matka Boża Nieustającej Pomocy
 • Menu

  Maryjo, witam Cię. Pieśni do Matki Bożej Nieustającej Pomocy [NOWOŚĆ]

  Z radością informujemy, że ukazała się płyta CD „Maryjo, witam Cię” z pieśniami do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Płyta do nabycia w sklepie internetowym Wydawnictwa Redemptorystów Homo Dei.

  Wspólny śpiew w nabożeństwach Nieustannej Nowenny zawsze odgrywał istotną rolę. Podobnie jak podczas celebracji Mszy św. dawał upust rodzącym się emocjom. Umiejętny dobór pieśni oraz animowanie śpiewu każdorazowo były jednym z warunków, aby modlący się odnaleźli się w tej formie pobożności.

  Założyciel Zgromadzenia Redemptorystów św. Alfons Liguori, podobnie jak św. Klemens Hofbauer, zwany drugim fundatorem tegoż zgromadzenia, doceniali znaczenie muzyki w pracy duszpasterskiej. Św. Alfons tworzył w tym celu pieśni, które do dziś rozbrzmiewają w południowych Włoszech. Św. Klemens natomiast podczas swojej misji w Warszawie dał pole do popisu współbraciom utalentowanym muzycznie, którzy uczynili z kościoła św. Benona na rynku Nowego Miasta najświetniejszy w Polsce ośrodek muzyki religijnej przełomu XVIII i XIX wieku.

  Nie inaczej było z Nieustannymi Nowennami. Wprowadzenie tego nabożeństwa w Polsce stało się impulsem do komponowania nowych utworów muzycznych. Tworzyli sami redemptoryści (o. Alfons Klaman CSsR), jak również inni zakonnicy i księża diecezjalni (m..in. ks. Franciszek Folek SVD, ks. Franciszek Walczyński).

  Celem obecnej inicjatywy jest poszerzenie repertuaru śpiewów używanych podczas Nieustannej Nowenny. Ich twórcze opracowanie na chór mieszany oraz chór z towarzyszeniem organów ma zachęcić do sięgnięcia po mniej znane utwory. Wśród radosnych okrzyków" kontrapunktu wyraźnie daje się słyszeć melodię, którą można nucić swobodnie duszą i ciałem. Dla stworzenia niniejszej płyty poproszono o współpracę znanych twórców. Efekty ich pracy nie wymagają, jak sądzimy, rekomendacji. Bronią się znakomicie same.

  Matce Bożej Nieustającej Pomocy winniśmy najpiękniejszą pieśń. Nie tylko najpiękniejszą, ale również najpiękniej wykonaną. Nagrań dokonali najwyższej klasy artyści w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie z inicjatywy Komisji Liturgicznej Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, której pracami kieruje o. Stanisław Madeja CSsR.

  WIĘCEJ: Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  o. Tomasz Jarosz CSsR

  Wkrótce na naszej stronie internetowej ukażą się fragmenty utworów z płyty i pliki pdf z nutami – red.

  Wykonawcy:

  Górecki Chamber Choir
  Dyrygent: Włodzimierz Siedlik
  Organy: Marek Pawełek
  Przygotowanie chóru, asystent dyrygenta: Marcin Wróbel

  Zawartość płyty:

  1. O Maryjo, witam Cię!
  2. Matko, przed Twoim obrazem
  3. Do Ciebie, Matko wołamy
  4. Matko w cudownym obrazie
  5. Nieustającej Matko Pomocy
  6. Maryjo, dziękujemy Ci
  7. Gdy w ciężkich walkach
  8. Przed Twym obrazem
  9. Matko Pomocy Nieustającej, pomagaj nam
  10. Z tronu niebieskiej chwały
  11. Otocz pomocą, Matko swe dzieci
  12. Gdy nas ogarnie trwoga
  13. Matko najlepsza
  14. O Ty, coś u nas tron sobie obrała
  15. Do Ciebie, Matko, szafarko łask
  16. Matko Pomocy Nieustającej
  17. Święta Maryjo, biała Lilijo
  18. O każdej porze
  19. O Matko, dzięki za hojne dary
  20. O Maryjo, żegnam Cię!

  Patroni medialni:

  Udostępnij