• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Kraków: mozaika MB Nieustającej Pomocy w sanktuarium św. Jana Pawła II

  Kard. Stanisław Dziwisz poświęcił w sobotę, 3 lutego 2018 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie mozaikę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mozaika umieszczona jest w tzw. kościele relikwii.

  WIĘCEJ: Krakowskie sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w życiu św. Jana Pawła II

  Kard. Dziwisz wspominał, że w Wadowicach, w kościele parafialnym, gdzie został chrzczony Karol Wojtyła, obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbiera cześć od końca XIX wieku. Przyszły papież modlił się przed nim jako dziecko i młody człowiek, i później – jako ksiądz, biskup i kardynał. Papież sam wspominał, że Matka Boża zawsze okazywała się dla niego jako „Nieustająca Pomoc w trudnych chwilach”. Kardynał zauważył, że cześć, jaką otaczamy wizerunki Matki Bożej, jest jednym ze szczególnych rysów naszej pobożności. „Wyrażają się w nich nasze najgłębsze uczucia, nasze nadzieje, nasze doświadczenia Jej nieustannej opieki” – zaznaczył.

  Podkreślił również, że obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest jedną z najbardziej znanych maryjnych ikon, a jego niezliczone kopie „odbierają cześć w świątyniach, kaplicach i domach chrześcijańskich na całym świecie”. „Również i my powierzmy Maryi wszystkie nasze sprawy. Powierzmy Jej orędownictwu Kościół w Polsce, w Europie i na całym świecie, by głosił odważnie Chrystusową Ewangelię wszystkim ludziom szukającym prawdy, spragnionym miłości i nadziei” – zachęcał na zakończenie kard. Dziwisz.

  W sanktuarium św. Jana Pawła II od 2005 roku nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy obecna jest w cotygodniowym cyklu odprawianych tam nabożeństw. Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy kilka razy była omadlana podczas nabożeństwa akatystu. Mozaikę w kościele relikwii wykonał włoski artysta Albano Poli.

  za: KAI, md/Kraków

  WIĘCEJ: Wiadomości związane z Jubileuszem Ikony MB Nieustającej Pomocy

  Proszę, abyście przed wizerunkiem tej Matki otaczali mnie nieustanną modlitwą. Wierzę, że ta prośba jest głęboko wyryta w Waszych sercach. Stale odczuwam jej działanie i nadal gorąco o nią proszę. Bardzo potrzebuję Waszej modlitwy. Bardzo potrzebuje jej Kościół. Potrzebuje jej cały świat – św. Jan Paweł II

  WIĘCEJ: Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy

   

   

  Udostępnij