• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Elbląg: rozpoczęła się nowenna przed świętem MB Nieustającej Pomocy w Jej sanktuarium

  Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu przy ul. Robotniczej 69 rozpoczęło się 17 czerwca 2017 r. duchowe przygotowanie sanktuaryjnego odpustu, który przypadnie we wtorek 27 czerwca. Przez dziewięć dni drzwi świątyni są otwarte dla pielgrzymów od godz. 6.00 do 20.00.

  W programie przygptowania są codziennie m.in. godzinki ku czci NMP, msze święte, adoracja Najśw. Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, droga krzyżowa, nowenna nieustanna do MBNP, a także rozszerzona możliwość przyjęcia sakramentu pojednania. Zaplanowano także tzw. „Wieczory Maryjne” – koncerty i modlitwę uwielbienia.

  Sanktuarium oczekuje na pielgrzymów, za których modlić się będą na mszy św. i wygłoszą kazanie biskupi diecezji elbląskiej oraz księża i ojcowie zajmujący się poszczególnymi wspólnotami i grupami. Serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowaniu i w odpuście ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy!

  WIĘCEJ: Szczegółowy plan nowenny oraz lista pielgrzymek

  o. Piotr Wiśniewski CSsR, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu, fot. Waldemar Bannach

  * * *

  Pierwszy dzień nowenny przed odpustem sanktuaryjnym ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Sobotnią mszą św. wieczorną, 17 czerwca 2017 roku, rozpoczęliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu przygotowania do dnia sanktuaryjnego odpustu. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Waldemar Maliszewski, kierownik Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W kazaniu nawiązując do piękna wspólnego pielgrzymowania zachęcał do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

  W niedzielę 18 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00 modliliśmy się za Samorządowców Miasta, Powiatu i Gminy Elbląg. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp Jan Styrna. Obecni byli: Wiceprezydent Miasta Elbląg – p. Jacek Boruszka, Przewodniczący Rady Miasta Elbląg – p. Marek Pruszak, Wójt Gminy Elbląg – p. Genowefa Kwoczek oraz w imieniu Starosty Powiatu Elbląg – p. Agnieszka Chrzanowska, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego.

  Ks. biskup w kazaniu nawiązał do tematu sumienia, które odgrywa bardzo wielka rolę w życiu każdego człowieka, ale również potrzebne jest ono w życiu społecznym. Dzięki sumieniu dobrze ukształtowanemu możemy być pewni podejmowania dobrych wyborów w życiu osobistym i społecznym. Na koniec kaznodzieja prosił Matkę Bożą Nieustającej Pomocy o troskę nad naszymi sumieniami.

  Natomiast na Mszy św. o godz. 13.00 modliliśmy się za kierowców i rowerzystów. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił o. Stefan Karpeta CSsR. Kaznodzieja zauważył, że każdy kierowca wybiera zawsze drogę, po której chce dojechać do konkretnego celu. Nie można poprzestać tylko na ziemskich celach, ale powinniśmy również odnajdywać sens życia w Bogu, życia w Nim i podążania z Nim w naszej codzienności. W tym poszukiwaniu sensu i celu życia towarzyszy nam Matka Boża Nieustającej Pomocy. Na zakończenie Mszy św. kierowcy i rowerzyści podeszli do ołtarza i otrzymali indywidualne błogosławieństwo na swoje codzienne życie, a szczególnie na czas wyruszania w podróż.

  W niedzielne popołudnie o godz. 17.30 odprawiliśmy Nowennę Nieustanną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo miało szczególny charakter, gdyż było przepełnione pieśniami, wykonywanymi przez Chór „Redemptoris”, którego dyrygentem jest organista naszego sanktuarium, p. Leszek Gosk.

  W poniedziałek 19 czerwca o godz. 11.00 oczekujemy na pielgrzymów z grup różańcowych i wspólnot adorujących Najświętszy Sakrament, dla nich będzie sprawował Mszę święta i kazanie wygłosi o. Waldemar Michalski, redemptorysta – misjonarz. O godz. 18.00 na Mszy św., której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi o. Janusz Sok CSsR, Prowincjał Redemptorystów, spotkają się osoby życia konsekrowanego diecezji elbląskiej, Rodzina Radia Maryja oraz ci, którzy w swoich codziennych modlitwach pamiętają o powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego.

  o. Piotr Wiśniewski CSsR, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu; fot. Paweł Truszczyński, Emilia Nowak

   

   

   

  Udostępnij