• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Życzenia O. Prowincjała na Boże Narodzenie 2018 r.

  Drodzy Współbracia,

  Łatwo jest deklarować miłość – zwłaszcza do biednych, opuszczonych, zranionych życiowo. Trudniej unieść powszednie obowiązki, monotonną, codzienną posługę: rozmyślanie, powszednia liturgia, ci sami ludzie w kościele, uciążliwy penitent, złośliwy uczeń w szkole, podobne ludzkie problemy… zwyczajne życie. Kto szuka ciągłych wyzwań, atrakcji – może szybko znudzić się tym kościelnym rytmem i trwaniem przy człowieku.

  Ewangelizacja, to nie szukanie przygód i wrażeń, lecz właśnie wierność misji w miejscu, w którym mnie Kościół stawia, przy ludziach, których akurat spotykam. Zewsząd dziś słychać wołanie o świadków żyjących Ewangelią, a nie błyskotliwych prelegentów zgrabnie cytujących posklecane cudze teksty. O ludzi przekonanych, że kto idzie za Chrystusem, doskonałym Człowiekiem, sam też pełniej staje się człowiekiem (Konst. 19).

  Pośród zwyczajnych dni, spraw, wydarzeń – wierzymy – rodzi się Bóg. Codzienny, Obecny, Wcielony, Ludzki. Tylko w tajemnicy Słowa Wcielonego w zwyczajne życie objawia się tajemnica człowieka i prawda pełni jego powołania (Konst. 19).

  Dziękuję Wam, drodzy Współbracia, za obecność przy człowieku, za codzienną dostępność, cierpliwą pomoc w jednaniu się ludzi z samymi sobą, z innymi, z Bogiem. Za rozeznawanie dzisiejszych problemów niepokojących ludzi (Konst. 19), by doradzając, nie „strzelać” nad głowami wyćwiczonymi jedynie mowami.

  Niech Duch Święty, pomaga nam odnajdywać drogi właściwe, podejmować odważne decyzje, zachować niezmąconą nadzieję, która ochroni nas przed przygnieceniem problemami, na które nie znamy jeszcze odpowiedzi. Bóg ją zna. Pokorna ufność pozwala widzieć prawdziwe znaki obecności i zamierzeń Bożych. (Konst. 19).

  Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Nowego Roku życzę!

  o. Janusz Sok CSsR, Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

   

  Udostępnij