• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Życzenia o. Generała na Boże Narodzenie 2020

  Bracia i siostry w Chrystusie, naszym Odkupicielu,

  Przesyłam pozdrowienia z Rzymu, gdy przygotowujemy się do obchodów Bożego Narodzenia, wspaniałego Święta Wcielenia!

  Dla wielu z nas Święta Bożego Narodzenia w tym roku będą inne. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z ograniczeń, przed którymi stoimy. Zbyt dobrze jesteśmy świadomi wielu strat, jakie ponieśliśmy podczas tej pandemii. Niektórzy z nas są zniechęceni i zaniepokojeni. Są tacy, którzy nawet mówili o „odwołaniu” Świąt Bożego Narodzenia!

  Bracia i siostry, nie mogliśmy odwołać Bożego Narodzenia, nawet gdybyśmy tego chcieli! Cesarze i dyktatorzy, wojny i plagi – wszyscy próbowali odwołać Boże Narodzenie w minionych wiekach i nigdy im się to nie udało, bo Boże Narodzenie nie zależy od nas. To zależy od Boga – to jest Boża inicjatywa!

  W te Święta Bożego Narodzenia musimy otworzyć oczy na możliwości, które być może przeoczyliśmy w przeszłości. Nasze uroczystości będą prostsze, może nawet cichsze i mniejsze. Ale Bóg przychodzi do nas dzisiaj w naszym zepsutym świecie, tak jak Jezus Chrystus urodził się w bardzo zniszczonym i cierpiącym świecie ponad dwa tysiące lat temu.

  Bóg odwiedza nas dzisiaj w naszych rodzinach i wspólnotach. Bóg przychodzi do nas w ludziach, których tak dobrze znamy i w obcych, którzy mogą przychodzić do naszych drzwi, szukając pomocy – w ubogich i migrantach, w dzieciach i wśród starszych. Przez nas Bóg odwiedza także innych.

  W te święta Papież Franciszek zaprasza nas, abyśmy na nowo śnili sen o Bogu i ujrzeli ten świat tak, jak widzi go Bóg – nie naszymi oczami, ale sercem. W te Święta Bożego Narodzenia rozpoznajmy to, co jest naprawdę najważniejsze – że Jezus przychodzi jako nasz Odkupiciel i jako nasz brat, i że wszyscy jesteśmy dla siebie braćmi.

  Proszę, pamiętajcie, aby modlić się za siebie nawzajem i nie zapomnijcie modlić się za mnie.

  Obyś cieszył się błogosławionymi i radosnymi świętami Bożego Narodzenia, gdziekolwiek je znajdziesz!

  o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny, Rzym

  za: cssr.news

  Udostępnij