• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Pomoc Ukrainie
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Zmarł o. Władysław Ziober CSsR

  O. Władysław Ziober urodził się 3 sierpnia 1924 roku w Rzadkowicach par. Mościska. Przyjęty do juwenatu redemptorystów w Toruniu w 1938 r. Po wybuchu II wojny światowej pozostał w Mościskach, przez rok kontynuował naukę w polskiej szkole, potem pracował przymusowo przy budowie kolei (Baudienst), po ucieczce ukrywał się, w 1944 uczęszczał do gimnazjum w Lublinie.

  W 1945 r. rozpoczął nowicjat w Łomnicy i 15.08.1946 złożył pierwszą profesję zakonną. Kontynuował naukę na stopniu licealnym w Krakowie i Toruniu, gdzie zdał maturę państwową. Studiował filozofię i teologię w WSD Redemptorystów w Tuchowie, gdzie dnia 21.06.1953 przyjął święcenia prezbiteratu z rąk ks. abp. Włodzimierza Jasińskiego. Po zakończonych studiach w Tuchowie przez rok pracował w Braniewie. Następnie odbył Tirocinium pastoralne w Warszawie pod kierunkiem o. Józefa Sochackiego.

  Pracował duszpastersko jako wikariusz i katecheta w Bardzie Śląskim (1955-1958, 1956-1969), Szczecinku (1958), Głogowie (1969-1972). W Bardzie Śląskim pomagał w przygotowaniu koronacji cudownej figurki Matki Boskiej Strażniczki Wiary (1966).

  W latach 1959-1965 był przełożonym domu zakonnego w Zamościu, ojcem duchownym w dekanacie zamojskim i spowiednikiem sióstr zakonnych.

  Pracował jako proboszcz w Braniewie (1972-1981), a następnie w nowoutworzonej parafii Zamościu (1981-1990), budując równocześnie budową kościoła filialnego w Żdanowie.

  W roku 1990 o. Władysław spędzał urlop w rodzinnych Mościskach. Nieoczekiwanie proboszcz miejscowej parafii zwrócił się z prośbą do Prowincjała, o posłanie o. Władysława do Mościsk do pracy w duszpasterstwie. Po koniecznych uzgodnieniach o. Ziober został na stałe w Mościskach, gdzie gorliwie pracował jako duszpasterz i kustosz sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy (1990-2012).

  Zmarł 24 kwietnia br., po kilkunastodniowym pobycie w szpitalu w Przemyślu.

  O. Władysław Ziober przyczynił się do odbudowania kościoła sanktuaryjnego w Mościskach, powrotu cudownej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz jej koronacji w 2001 r.

  Ks. abp Mieczysław Mokrzycki odznaczył o. Władysława medalem bł. Jakuba Strzemię za szczególne zasługi dla Archidiecezji Lwowskiej obrządku łacińskiego.

   

                                                               * * *

   

  Łączę się w modlitwie i żałobie z rodziną dzisiaj zmarłego Ojca  Władysława Ziobra, z rodziną zakonną Ojców Redemptorystów, którego członkiem był ks. Władysław.  Z całą wspólnotą  naszej parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela polecamy  Jego duszę  Miłosiernemu Panu Bogu i  Matce Odkupiciela, dziękując Panu Bogu za bogaty owoc kapłańskiego i zakonnego życia i za to, że dane mi było dzielić  z  śp. Ojcem Władysławem posługę kapłańską i me troski na mej nowej placówce  w Mościskach od  dwóch z połową  lat  oraz być u boku doświadczonego i świątobliwego kapłana, wiernego powołaniu kapłańskiemu do zawarcia powiek… Pragnę oddać należny HOŁD CNOTOM.

  Wyrazy współczucia kieruję na ręce ojca prowincjała Janusza Soka dla całego Zgromadzenia Ojców Redemptorystów, które stało mi się bliższe dzięki tak zacnemu kapłanowi, który odszedł do Pana po zasłużoną nagrodę.

   

  ks. Władysława Derunow,
  proboszcz parafii w Mościskach na Ukrainie

   

  Program uroczystości pogrzebowych

  Poniedziałek – 30 kwietnia 2012 r.

  ok. 11.30 – Wyjazd konduktu pogrzebowego z Przemyśla – z Zakładu Pogrzebowego  TUMBA, ul. Św. Br. Alberta 8. W kondukcie pojadą O. P. Chyła, O. K. Piotrowski, Rodzina.

  14.00 – Wprowadzenie Ciała O. Władysława do  Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mościskach

  14.15 – Msza Święta pod przewodnictwem O. Piotra Chyły – Wikariusza Prowincjała (Po Mszy Świętej czuwanie modlitewne w Sanktuarium)

  18.00 –  Nieszpory żałobne Msza Święta wieczorna.

   20.00- Apel Maryjny

  Czuwanie z udziałem grup modlitewnych

   

  Wtorek – 1 maja 2012 r.

  12.00 – Przeniesienie ciała O. Władysława z Sanktuarium do kościoła  parafialnego

  12.15 – Msza Święta pod przewodnictwem metropolity lwowskiego abpa Mieczysława Mokrzyckiego

  Po Mszy św. odprowadzenie zwłok na cmentarz przy  ul. Halickiej 58

  Udostępnij