• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Zmarł o. Tadeusz Majgier CSsR

  W domu zakonnym redemptorystów w Głogowie zmarł o. Tadeusz Majgier CSsR. Odszedł do Pana w święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy, 27 czerwca br. przeżywszy 79 lat, 62 lata w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela, 55 jako kapłan. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w czwartek, 30 czerwca, o godz. 12:00 w kościele św. Klemensa Hofbauera w Głogowie.

  O. Tadeusz Majgier urodził się w Krakowie 12.06.1932 r. Po wstąpieniu do Zgromadzenia Redemptorystów złożył śluby zakonne 02.08.1949 r., a 17.06.1956 przyjął święcenia prezbiteratu. Przebywał w domach zakonnych w Braniewie, Krakowie, Warszawie, Paczkowie, Głogowie, Gliwicach i od r. 1996 ponownie w Głogowie. Był znanym misjonarzem i rekolekcjonistą. Jako ceniony kaznodzieja i mówca, wielokrotnie za swoje wystąpienia przyjmował wyrazy podziękowania i uznania ze strony wiernych a także przedstawicieli administracji samorządowej.

  Mimo podeszłego wieku, zawsze żywo interesował się sytuacją Kościoła. Został zapamiętany jako człowiek systematycznej lektury, posiadający szerokie horyzonty. Do końca życia, proporcjonalnie do swoich sił, angażował się w miejscowe duszpasterstwo parafialne jako spowiednik i kaznodzieja.

  Kilka lat temu o. Majgier przeżył udar mózgu, co mocno ograniczyło jego aktywność. W ostatnim tygodniu życia był wyraźnie osłabiony. Nie przeszkodziło mu to jednak uczestniczyć w uroczystości liturgicznej objęcia urzędu przez przełożonego wspólnoty w Głogowie. Śmierć przyszła niespodziewanie.

  W liście gratulacyjnym z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa, obchodzonym przez o. Tadeusza 5 lat temu, prowincjał pisał: w sposób szczególny pragnę zauważyć i podziękować Ojcu za długoletnią posługę misjonarza w naszej Ojczyźnie. Liczone w setki przeprowadzone misje i rekolekcje w różnych parafiach to z pewnością obfity zasiew słowa Bożego w sercach ludzi, który wyda obfity plon.

  Udostępnij