• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Pogrzeb br. Bernarda Zielkowskiego CSsR

  Uroczystości pogrzebowe śp. Brata Bernarda Bolesława Zielkowskiego CSsR były transmitowane przez stronę internetową naszej parafii w Bardzie: www.parafia-bardo.pl

  Msza św. pogrzebowa odbyła się w piątek 10 lipca 2020 r. o godz. 1200 w Sanktuarium Matki Bożej w Bardzie. Pół godziny wcześniej nastąpiło wprowadzenie ciała do kościoła i różaniec.

  Br. Bernard (imię chrzcielne Bolesław) urodził się 25 marca 1932 w Bielicach koło Sochaczewa. Był najmłodszym z szóstki braci w rodzinie Jana i Anny z d. Kindzierskiej. Jako młodzieniec pomagał w pracy na roli swoim rodzicom i bratu. Pod wpływem rekolekcji prowadzonych przez o. Józefa Sochackiego CSsR w jego parafii rodzinnej, w wieku 22 lat zgłosił się do Zgromadzenia Redemptorystów pragnąc zostać bratem zakonnym. Po rocznym nowicjacie przeżytym w Krakowie złożył pierwsze śluby zakonne 16 października 1955 r., a śluby wieczyste 15 sierpnia 1961 roku. W 1962 r. wstąpił do Zgromadzenia jego starszy o 11 lat brat Wojciech, który też został bratem zakonnym i przyjął imię Konstanty. Przez ostatnie lata swego życia pracował on jako furtianin w Bardzie, gdzie zmarł w 2000 r.

  Brat Bernard Zielkowski pracował najpierw jako kucharz we wspólnotach redemptorystów w Gliwicach, Braniewie, Tuchowie i Zamościu. Następnie pełnił posługę zakrystianina w kościołach redemptorystów w Tuchowie i Krakowie.

  21 maja 1982 r. został przeniesiony do Barda, gdzie przez ostatnie 38 lat posługiwał jako opiekun pielgrzymów we wspólnocie redemptorystów i w Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej.

  Brat Bernard zmarł 6 lipca 2020 roku w szpitalu we Wrocławiu, w wyniku choroby serca. Przeżył 88 lat, z tego 65 lat jako brat zakonny w Zgromadzeniu Redemptorystów.

  Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…

  *****

  Wszechmogący, wieczny Boże, w Tobie żyjemy, poruszamy się i jesteśmy. Dzięki Ci składamy i błogosławimy za to, że udzieliłeś swojemu słudze Bratu Bernardowi długich lat życia, wytrwałości w wierze i powołaniu brata zakonnego. Wielbimy Cię za to, że otaczałeś go swoją miłością i opieką, aby wspierany życzliwością sióstr i braci cieszył się realizacją powołania redemptorystowskiego i doskonalił się w modlitwie i pełnieniu dobrych uczynków. Spraw, prosimy Cię, Panie, aby teraz, gdy przeszedł już z tego świata do Ciebie, mógł radować się Twoim miłosierdziem i wychwalać Cię na wieki. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  Udostępnij