• Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Zespół Misyjny „Wschód”: Żyć tajemnicą Chrystusa posłanego

  Zapraszamy wszystkich pragnących rozwijać swoje powołanie chrześcijańskie – do bycia prawdziwymi misjonarzami Chrystusa – na 58. Ogólnopolski zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”, który odbędzie się w dniach 18-20 października 2019 r. w Lubaszowej (w Domu Rekolekcyjnym Redemptorystów). Chcemy rozszerzać swoje spojrzenie na misję daną nam przez Pana Boga, aby być świadkami Jego Syna i czynić Jego uczniami wszystkich ludzi. Patronem na tym spotkaniu dla nas będzie św. Gerard Majella.

  Człowiek w momencie chrztu staje się jednocześnie misjonarzem Chrystusa. Aby to powołanie się realizowało, konieczne jest zjednoczenie z Mistrzem, który powołał i wezwał do przyjaźni z Sobą. Osobliwa to relacja, bo oznacza, że chrześcijanin staje się podobny do Jezusa we wszystkim, również w wyrzeczeniu się siebie i oddaniu swojego życia w ofierze. (por Redemptoris Missio, 88)

  Zgłoszenia można kierować na adres mailowy: zespol.wschod@gmail.com lub pod linkiem do 15 października.

  Zespół Misyjny „Wschód” jest grupą apostolską, która przez organizację rekolekcji dla dzieci i młodzieży w krajach Europy Wschodniej aktywnie włącza się w charyzmat Zgromadzenia Redemptorystów, jakim jest praca wśród najbardziej opuszczonych i ubogich. Skupia osoby świeckie (w różnym wieku i różnego zawodu) i konsekrowane (redemptorystów oraz siostry zakonne).

  Br. Piotr Mazur CSsR, Zespoł Misyjny „Wschód”, Tuchów

  Udostępnij