• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Zapraszamy na Wielki Odpust Tuchowski 2024!

  Najważniejszą uroczystością w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie k. Tarnowa jest obchodzony co roku Wielki Odpust Tuchowski. W 2024 roku odbędzie się on w dniach 29 czerwca – 7 lipca pod hasłem: „Maryja obecna w Kościele!”. W tym roku obchodzimy także 120 rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Tuchowskiej.

  Informacje o odpuście można będzie śledzić na stronie internetowej tuchowskiego sanktuarium oraz na fanpage’u na Facebooku. Zapraszamy do polubienia!

  Jest to wielkie wydarzenie, o którym świadczy ogromna ilość wiernych, którzy odwiedzają to miejsce w tym okresie. W tym czasie przybywa do Tuchowa ok. 100 tys. pielgrzymów, którzy korzystają z sakramentu pokuty i pojednania, słuchają kazań odpustowych i licznie przystępują do Komunii Świętej. Na uwagę zasługuje również fakt, że pielgrzymi z okolicznych miejscowości udają się pieszo do Tuchowa. Są to swoiste rekolekcje w drodze, cieszące się dużą popularnością.

  W dniach 29-30 czerwca 2024 r. mieszkańcy Sądecczyzny i górale, a także Brzeska i okolic, pielgrzymować będą do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Pątnicy będą modlić się w intencji młodzieży oraz o liczne powołania kapłańskie i zakonne.

  W Tuchowie od 1893 r. pracują Redemptoryści. Zapraszamy!

  WIĘCEJ: II Sądecka Piesza Pielgrzymka do Tuchowa – w int. młodzieży oraz powołań kapłańskich i zakonnych

  WIĘCEJ: Tłumy pielgrzymów u Matki Powołań w Tuchowie

  inf. wł.

  Udostępnij