• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Zakończyły się rolnicze rekolekcje adwentowe

  „Cnoty kardynalne w życiu indywidualnym i społecznym polskiej wsi” – pod tym hasłem przebiegały Ogólnopolskie Rekolekcje Adwentowe dla Rolników, które zakończyły się wczoraj w Metropolitalnym Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim (diecezja świdnicka). Nauki głosił ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki. Rekolekcje transmitowało Radio Maryja, a przebieg wczorajszej uroczystości – Telewizja Trwam.
  W swoich rozważaniach ks. bp Dec przyglądał się czterem cnotom kardynalnym: roztropności, sprawiedliwości, męstwu i umiarkowaniu. Są to odpowiednie szaty duchowe, w których pięknie wyglądamy. – Na koniec naszej rekolekcyjnej drogi chcemy Pana Boga poprosić, by jeszcze bardziej poprawił nasz duchowy wygląd – mówił ksiądz biskup. – W tym przyodzianiu jest przy nas Maryja. Ona, duchowa przewodniczka Adwentu, przejmuje dziś jakby pałeczkę od proroka Izajasza i św. Jana Chrzciciela i daje nam ostatnie, adwentowe wskazówki na najbliższe dni świąteczne i na dalszą drogę, którą pójdziemy przez Adwent naszego życia – akcentował rekolekcjonista. W ostatniej wczorajszej nauce ksiądz biskup podkreślił, że przyszliśmy tutaj dzisiaj po nowe szaty dla naszej duszy na nadchodzące święta, po szatę wiary, nadziei, miłości, roztropności, sprawiedliwości, męstwa i wstrzemięźliwości.
  Na zakończenie wczorajszej Eucharystii tytuł honorowego obywatela Barda Śląskiego otrzymał o. Stanisław Golec CSsR, który przez 15 lat posługiwał w tym bardeckim sanktuarium, podejmując wiele cennych inicjatyw duszpasterskich, kulturalnych, społecznych.

  Marek Zygmunt, Bardo Śląskie
  NASZ DZIENNIK, Poniedziałek, 22 grudnia 2008, Nr 298 (3315)

  Udostępnij