• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  XXIV Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

  Już po raz 24. młodzi słuchacze Radia Maryja pielgrzymowali na Jasną Górę. W tym roku modlitewne spotkanie odbyło się pod hasłem” „Jestem w Kościele”.

  Pielgrzymka rozpoczęła się od koncertów muzycznych. Wystąpili m.in. Wyrwani z Niewoli i Exodus 15. Młodzi słuchacze toruńskiej rozgłośni wysłuchali także świadectw.

  Centralnym punktem spotkania była Eucharystia. Podprzeor Jasnej Góry, o. Marcin Ciechanowski, witając pielgrzymów przypomniał, że przybyli oni do tronu Matki Bożej w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

  – Duch Święty przychodzi do ciebie, żeby poruszyć twoje serce. Każdemu z was życzę poruszenia serca i doświadczenia Boga, który jest Bogiem żywym i prawdziwym – powiedział o. Marcin Ciechanowski.

  Eucharystii przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński. Biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej w homilii podkreślił, że piękno pielgrzymki i Eucharystii polega na tym, że jesteśmy razem i potrafimy być ze sobą, modlić się oraz dzielić wiarą.

  Towarzyszą nam trzy słowa: wspólnota, modlitwa i świadectwo – podkreślił duchowny.

  – Kościół to wspólnota dzieci Bożych. W tym Kościele jesteś jako młody człowiek nie po to, by być, ale by go zmieniać świadectwem swojego życia i pamiętać, że w tym Kościele zawsze jest miejsce dla ciebie i dla tych, których jeszcze nie ma – wskazał ks. bp Jacek Kiciński.

  Na zakończenie Eucharystii wikariusz prowincjała warszawskiej prowincji redemptorystów, o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, skierował do pielgrzymów słowa podziękowań.

  – Dziękuję za to, że przybywacie do tego miejsca, ciągle przyciągając innych ludzi i ucząc tego, czego sami doświadczyliście – że jesteśmy wyjątkowi dzięki Panu Bogu, dzięki łasce Ducha Świętego – akcentował o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR.

  Telefonicznie z młodymi słuchaczami Radia Maryja połączył się także dyrektor rozgłośni, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

  – Gratuluję wam, że przychodzicie do Matki Najświętszej. Gratuluję wyboru i życzę wam, żebyście wybrali Chrystusa. Jezus da wam siłę. Przed wami życie, różne zadania. Jednym z nich jest to, żeby zanieść wiarę – zwrócił uwagę o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

  Z kolei o. Wacław Zyskowski CSsR z Radia Maryja zaprosił uczestników pielgrzymki na letnie warsztaty medialne z cyklu „Nowe widnokręgi. Życie to coś więcej”. Odbędą się one w dniach 23-28 sierpnia w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. https://wsksim.edu.pl/

  – Jeżeli wiecie, że życie to coś więcej, to wiecie też, że Radio Maryja i TV Trwam są dla was – powiedział o. Wacław Zyskowski CSsR.

  Po Eucharystii rozpoczęło się nabożeństwo nazwane Drogą z Janem Pawłem II. W jego ramach pielgrzymi odmawiali różaniec i wsłuchiwali się we fragmenty przemówień papieża Polaka, skierowanych do młodych ludzi.

  Spotkanie zwieńczył Apel Jasnogórski. Transmisję wydarzenia przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

  WIĘCEJ: Galeria zdjęć

  za: radiomaryja.pl

  fot. Monika Tomaszek Radio Maryja

  Udostępnij