• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  XXIII Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę

  W niedzielę, 19 czerwca 2022 r. na Jasnej Górze zgromadziły się dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych. Hasłem XXIII Pielgrzymki PKRD na Jasną Górę były słowa wezwania: „Królowo Pokoju, módl się za nami”.

  Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci istnieją już w 33 krajach i na wszystkich kontynentach – mówiła założycielka PKRD, Magdalena Buczek.

  – Naszymi patronami są: św. Teresa od Dzieciatka Jezus, św. Jan Bosko, św. Franciszek i Hiacynta z Fatimy, św. Jan Paweł II. Naszą patronką jest już także błogosławiona Paulina Jaricot, którą chcemy szczególnie prosić o to, aby wypraszała nam łaskę tak wielkiej gorliwości, zapału w apostołowaniu, szerzeniu modlitwy różańcowej – podkreśliła Magdalena Buczek.

  Do PKRD należał br. Radosław Wojtkun OFM, który dziś jest franciszkaninem. Jak sam podkreślił, modlitwa różańcowa przynosi w jego życiu dobre owoce.

  – Moja droga była kręta i zawiła, ale dzisiaj wyraźnie widzę, że każdy odmówiony paciorek nie był bez znaczenia. On mnie doprowadził do miejsca, w którym jestem. Jestem wdzięczny Maryi za to, że otoczyła mnie płaszczem swojej opieki – powiedział br. Radosław Wojtkun OFM.

  W niedzielę najmłodsi czciciele Maryi z Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci ponownie zgromadzili się u Jej stóp na Jasnej Górze. Tegorocznym hasłem spotkania były słowa: „Królowo Pokoju, módl się za nami”. Dzieci z koła różańcowego z Ukrainy prosiły o modlitwę w intencji pokoju.

  – A zatem gorące i serdeczne oklaski prześlemy dla wszystkich naszych kolegów i koleżanek z Ukrainy, tych, którzy są na Ukrainie i tych, którzy musieli uciekać do innych krajów. Brawa dla Was kochani przyjaciele. Gorące brawa z Jasnej Góry, od Matki Bożej, od PKRD. Królowo Pokoju – módl się za nami – dodał o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

  Eucharystii na jasnogórskich błoniach przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Antoni Długosz. Biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej przypomniał dzieciom, jak ważny jest pokój na świecie i w sercu człowieka.

  – Chcę żyć w zgodzie i pokoju. Do tego nas zachęca Pan Jezus. Przypomnijmy ważne Jego słowa: „Pokój zostawiam Wam. Pokój mój Wam daję. Bądźcie ludźmi pokoju”. Złóżcie ręce i powiedzcie Matce Bożej: „Boża Matko, dziękuję, że Ty jesteś Królową Pokoju, a Twój Syn, Jezus, jest Królem całego świata, który głosi pokój każdemu człowiekowi. Ja będę chciał także budować pokój w naszym kraju i na całym świecie” – mówił ks. bp Antoni Długosz.

  Wyrazy wdzięczności i wsparcia przekazał dzieciom z PKRD o. Dariusz Paszyński, wikariusz Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

  – Owocem działalności PKRD jest budzenie i utrzymywanie miłości dzieci i dorosłych do Boga, do rodziny i Polski, do ojczyzny. Bardzo gorąco Wam dziękuję i trwajcie dalej, czyńcie dobro – powiedział o. Dariusz Paszyński CSsR.

  Podczas pielgrzymki PKRD nie zabrakło koncertu w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza oraz Arki Noego.

  TV Trwam News, za: radiomaryja.pl

  fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

  Udostępnij