• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  XXII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

  22 maja 2021 r. odbyła się XXII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Tegorocznemu spotkaniu przyświecały słowa błogosławionego Carlo Acutisa: „Mój Plan na życie, być zawsze z Jezusem”.

  Centralnym punktem Pielgrzymki była Eucharystia, której przewodniczył  ks. bp Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

  – Musimy mieć przewodników na drodze naszego życia duchowego, którzy sprawią, że w czasach zamętu, nie dokona się w nas duchowa katastrofa. I Pan Bóg na te czasy daje nam właśnie młodego patrona – mówił ks. bp Grzegorz Suchodolski.

  Słowa błogosławionego Carlo Acutisa, którego słowa „Mój Plan na życie – być zawsze z Jezusem”, były hasłem przewodnim tegorocznego spotkania młodych na Jasnej Górze. O oprawę muzyczną Mszy św. zadbał zespół muzyki sakralnej „Lumen”.

  Kolejny punkt Pielgrzymki to uwielbienie z błogosławionym Carlo Acutisem, który w relikwiach razem z młodzieżą obecny był na Jasnogórskim szczycie. Do młodych zgromadzonych u stóp Pani Jasnogórskiej specjalne słowo skierowała mama błogosławionego Carlo Acutisa.

  Tegoroczną Pielgrzymkę Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę zakończył wspólny Apel Maryjny. Kolejna, XXIII  Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę, odbędzie się 28 maja przyszłego roku.

  WIĘCEJ: radiomaryja.pl/informacje/zakonczyla-sie-xxii-pielgrzymka-mlodych-z-radiem-maryja-na-jasna-gore/

  za: radiomaryja.pl; fot. Monika Bilska, Radio Maryja

  Udostępnij