• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  XXI Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

  „Wszystko postawiłem ma Maryję” – te słowa Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego towarzyszyły w sobotę, 23 maja 2020 r. XXI Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. W tym roku, ze względu na epidemię, pielgrzymka miała charakter duchowy.

  To była wyjątkowa pielgrzymka. Do stóp Jasnogórskiej Pani przybyli w sobotę przedstawiciele młodzieży z różnych miast Polski, by zawierzyć Maryi wszystkie ważne sprawy – nie tylko swoje, ale przede wszystkim tych nieobecnych. Przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej zostało złożonych kilkaset intencji przesłanych wcześniej do Kół Przyjaciół Radia Maryja.

  – Przedstawiciel młodzieży niesie zebrane intencje tych, którzy drogą e-mailową, poprzez media społecznościowe, nie mogąc tutaj być obecnymi, przynoszą i zanoszą z ufnością Matce Najświętszej swoje życie – mówił o. Grzegorz Woś CSsR, opiekun Młodzieżowych Kół Przyjaciół Radia Maryja.

  W homilii ks. bp Piotr Turzyński – biskup pomocniczy diecezji radomskiej – podkreślił, by młodzi tak, jak ks. kard. Stefan Wyszyński i św. Jan Paweł II, zawierzyli swoje życie Maryi.

  – Postaw na Maryję. Boli Cię Twój dom, bo coś tam brak – Ona jest domem złotym. Jesteś chora – Ona jest uzdrowieniem chorych. Masz problem, nie wiesz, co robić – Ona jest pocieszycielką strapionych, Ona jest Matką dobrej rady. Dręczą Cię pokusy – Ona jest wieżą ocalenia, wieżą Dawidową. Nie masz siły żyć – Ona jest Matką łaski Bożej. Jest ci smutno i źle – Ona jest przyczyną naszej radości – akcentował ks. bp Piotr Turzyński.

  Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR zachęcił młodych do sięgania po wartościowe książki.

  – Dacie radę. Jak tu będziecie zwycięzcami, to będziecie zwycięzcami w Niebie. I taki czas jak teraz, taki czas jest dla orłów – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

  Na koniec młodzi przyjaciele Radia Maryja dokonali uroczystego zawierzenia Matce Bożej. W duchowej pielgrzymce mogliśmy uczestniczyć dzięki transmisji TV Trwam i Radia Maryja.

  TV Trwam News, za: RIRM

  Udostępnij