• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  XX Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

  Na Jasnej Górze odbyła się dziś  XX Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa; „W mocy Bożego Ducha”. Pielgrzymkę transmitowały TV Trwam i Radio Maryja.

  Spotkanie młodych na Jasnej Górze rozpoczęło się o godz. 17.00. Zgromadzonych pobłogosławił ks. bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP.

  W homilii ks. bp Marek Solarczyk akcentował, że razem z Maryją rozważamy, jak tajemnica sakramentów, mocy Ducha  Świętego, napełnienia Duchem Świętym realizuje się w nas, jak była wpisana w jej życie.

  – Kiedy rozważamy tajemnicę zwiastowania, ten moment, o którym tak pięknie napisał św. Paweł, o tej pełni czasu, gdzie Bóg zsyła swojego Syna przez Maryję – to tam widzimy tę, która jest pełna łaski. Czyż to nie jest potwierdzenie i najkrótsze, a jednocześnie najpełniejsze wyrażenie tajemnicy chrztu? Napełnieni łaską Boga, Pan z Tobą. Oto widzimy Maryję jako tę, która słyszy od anioła: oto poczniesz i porodzisz syna i nadasz mu imię Jezus, Bóg zbawia. Czyż to nie jest cudowne potwierdzenie tajemnicy Eucharystii, wyrażone w obrazie, w mocy macierzyństwa Maryi? – pytał biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej.

  Sakrament bierzmowania to jest dar, motyw, który dzisiaj Bóg ofiarowuje nam, ale jednocześnie prowadzi nas do Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej – wskazał przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP.

  – Uświadamia i przypomina, żebyśmy stanęli jak ci słudzy na weselu, razem z  tymi, którzy się weselą, ale przede wszystkim razem z Maryją, matką, która staje dzisiaj również obok nas i pyta: Czy niesiesz łaskę? Czy jesteś gotowy, aby służyć łaską Boga? To jest ta odpowiedź, która będzie nieustannie weryfikowała to, czy rzeczywiście jesteśmy ludźmi prawdziwej wiary i mocy sakramentu chrztu. Bądźmy tymi, którzy staną z gotowością, z otwartością, z zasłuchaniem – tak, niosę łaskę, chcę zasłuchać się w to, co Chrystus do mnie mówi – akcentował kapłan.

  Na zakończenie Mszy św. słowo do zgromadzonych skierował o. Dariusz Paszyński CSsR, wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Zachęcił, aby młodzi ludzie nie bali się zadawać sobie trudnych pytań w celu odnalezienia pełni życia.

  – Każdy z nas chce cieszyć się życiem. Każdy z nas szuka pełni życia. Każdy z nas – jak powiedział Jezus Chrystus – chce mieć życie w obfitości. Dlatego aby to życie przeżyć pięknie, nie tylko trzeba zdobywać wykształcenie, starać się o wiedzę. Nie wystarczy także zdobywać umiejętności, sprawności, ale trzeba także dbać o to, aby odnajdywać w sobie obecność Boga, który nadaje kierunek i sens całemu naszemu życiu, naszej wiedzy, naszym umiejętnościom. Dlatego chciałbym was, kochani młodzi przyjaciele, zachęcić bardzo gorąco do tego, abyście się nie bali trudnych pytań, abyście zadawali sobie pytania: skąd pochodzę, jaki jest cel mojego życia, dokąd zmierzam – powiedział.

  Wydarzenie transmitowały TV Trwam i Radia Maryja.

  za: radiomaryja.pl; fot. Monika Bilska;

  Pełna galeria zdjęć

  Udostępnij