• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Wspólnoty oazowe z parafii redemptorystów spotkały się w Krościenku z okazji 102 rocz. urodzin ks. Franciszka Blachnickiego

  Od czterech lat niektóre wspólnoty oazowe naszej prowincji (z racji odległości) udają się do Krościenka nad Dunajcem, aby świętować urodziny Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, tym razem sto drugie.

  18 marca 2023 r. w Krościenku byli bracia klerycy, młodzież, dzieci z rodzicami i ojcowie, z Krakowa oo. Bogusław Nawracaj i Grzegorz Gut oraz z Tuchowa o. Paweł Zyskowski. Razem 62 osoby. Niestety z racji choroby i innych obowiązków nie mogły przyjechać wspólnoty z Głogowa, Wrocławia i Gliwic.

  W kaplicy, przy grobie ks. Blachnickiego odprawiona została Msza święta pod przewodnictwem o. Grzegorza, a kazanie wygłosił o. Bogusław. Następnie po Eucharystii w obliczu nowych faktów co do śmierci Sługi Bożego, pomodliliśmy się  o beatyfikację ks. Franciszka.

  Później poszliśmy na Kopią Górkę gdzie po odśpiewaniu toastu zjedliśmy przepyszny tort, przywieziony przez wspólnotę krakowską. Po zakupach małych upominków i zrobieniu pamiątkowych zdjęć wróciliśmy do domów. Oczywiście w drodze powrotnej musieliśmy zahaczyć o Mc Donalda w Starym Sączu.

  Był to dobry dzień pełen modlitwy, wspólnych rozmów, radości z odkrywania nowego miejsca. Tak można świętować urodziny.

  o. Paweł Zyskowski CSsR, Tuchów

  Udostępnij