• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Wrocław: Autostrada do nieba – wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa

  Relikwie bł. Carlo Acutisa, apostoła Eucharystii, patrona dzieci i młodzieży zostały uroczyście wprowadzone do parafii NMP Matki Pocieszenia we Wrocławiu w niedzielę, 7 maja 2023 r.

  Podczas Mszy świętej z udziałem dzieci, pod przewodnictwem ks. dziekana Marka Dutkowskiego, do naszego kościoła akademickiego zostały wprowadzone wspomniane relikwie bł. Carlo. Towarzyszy im obraz błogosławionego, wykonany przez panią Annę Szmatułę. Cześć do tego niezwykłego młodzieńca wzrastała w parafii Matki Pocieszenia już od ponad roku, a jej owocem była między innymi parafialna pielgrzymka jego śladami.

  Gorliwa pobożność eucharystyczna błogosławionego Carlo zajaśniała tym bardziej, że uroczystość była równocześnie rocznicą przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez dzieci z naszej parafii. Mszę św. koncelebrowali o. proboszcz, Witold Baran CSsR oraz o. Józef Witowski CSsR, a homilię wygłosił o. Tomasz Marcinek CSsR. Za piękną oprawę muzyczną odpowiedzialna była parafialna schola dziecięca.

  Dziękujemy Bogu za tak wspaniałego patrona i polecamy mu dzieci, młodzież i wszystkich związanych z parafią Matki Bożej Pocieszenia we Wrocławiu.

  br. Michał Zieliński CSsR, Wrocław

  WIĘCEJ: Gość Niedzielny Wrocław: wroclaw.gosc.pl/doc/8253510.Eucharystia-autostrada-do-nieba

  Udostępnij